Міліція в пікеті
У п’ятницю протистояння двох гілок влади на Дніпропетровщині набуло драматичного повороту. До порядку денного, запланованого на цей день сесії, група депутатів облради — палких прихильників М. Швеця, задумала внести питання про висловлення недовіри губернатору В. Яцубі. Нагадаємо, його відставку напередодні не прийняв Президент.
Випадково чи ні, але до будинку облради з раннього ранку прибули прихильники В. Ющенка на чолі з народним депутатом України М. Бродським. Вони почали вимагати відставки глави Дніпропетровської облдержадміністрації як «головного представника місцевого адмінресурсу». На противагу їм на площі зібрався інший, набагато численніший і галаслівіший мітинг на підтримку чинного губернатора. Його учасники тримали в руках плакати, що засуджували «інтриги депутатів облради», які прагнуть «усунути від влади главу облдержадміністрації», який будує метро, мости та дороги й піклується про благо простих жителів Дніпропетровщини. Мітингом прихильників В. Яцуби керував оргкомітет на чолі з колишнім народним депутатом України Леопольдом Табурянським. Він зачитав перед людьми, що зібралися, резолюцію, в якій йшлося про те, що в Дніпропетровську починається збирання підписів за проведення місцевого референдуму про дострокове припинення повноважень депутатів облради. Свою петицію учасники мітингу понесли до сесійної зали. Робота депутатів, які насилу відкрили засідання з ухвалення обласного бюджету, раз у раз припинялося скандуванням гасел прихильниками В. Яцуби, які зібралися на третьому поверсі облради. Від штурму дверей натовп утримував Л. Табурянський, який закликав своїх однодумців діяти шляхом переговорів.
На свій подив, депутати, що зібралися в залі засідання, виявили й там акцію протесту — цього разу... десятків офіцерів міліції на чолі з начальником обласного управління МВС, генералом О. Крикуном. Правоохоронці вимагали від депутатів облради негайно вирішити питання про фінансування роботи місцевої міліції на наступний рік і навідріз відмовилися покинути приміщення.
«Масла у вогонь» підлили два пункти порядку денного, соромливо зам’яті депутатами, — про встановлення посадового окладу голові облради з надбавками за інтенсивну працю й особливий характер роботи, а також про постановку депутатів на обслуговування в «елітні» лікарняні заклади. Очевидно, враховуючи напруження пристрастей, ніхто з них навіть не ризикнув поставити питання про недовіру губернатору. Більш того, голова облради М. Швець, який на початку сесії обмінювався репліками з В. Яцубою, цілком миролюбно заявив, що вчить своїх підлеглих сприймати працівників облдержадміністрації «як найрідніших людей» і навіть «пити з ними чай». Він також запевнив присутніх, що «зовсiм не причетний до інтриг» і готовий «працювати разом з Яцубою». Початок співпраці на благо Дніпропетровщини обидва керівники закріпили прес-конференцією, під час якої пообіцяли спільними зусиллями найближчим часом забезпечити чесні й прозорі вибори президента України.