Перейти до основного вмісту

Наша дача

13 вересня, 00:00
ЕКСКУРСІЯ НА ДАЧУ ДЕРЖСЕКРЕТАРЯ ОЛЕГА РИБАЧУКА БІЛЬШЕ НАГАДУВАЛА ВИЇЗНУ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Останнім часом у вітчизняних політиків з’явилася модна тенденція — возити журналістів до себе на дачу. Список, щоправда, поки ще невеликий: Юлія Тимошенко, Юрій Павленко, Валерій Коновалюк, Віктор Ющенко. Минулими вихідними тенденцію підхопили «новоспечений» держсекретар України Олег Рибачук і екс-секретар РНБОУ Петро Порошенко.

Звісно, й в одному, й у другому випадку журналісти оглядом приватних володінь політиків не обмежилися. Та й самі політики навряд чи зраділи б простому спостереженню представників мас-медіа. Тому «дачні» екскурсії більше нагадували виїзні прес-конференції.

Після огляду двору та двоповерхового будинку в селі Плюти (близько 50 км від Києва), де вже декілька років проживає сім’я Рибачуків, держсекретар із задоволенням відповідав на численні запитання: про відставку уряду, скорочення в Секретаріаті, Юлію Тимошенко, Президента, політику загалом. Держсекретар повідомив, що на 15 вересня запланована його нарада спільно з представниками СБУ та правоохоронних органів, яка буде присвячена перебігу розслідування обвинувачень Ю. Тимошенко і О. Зінченка. О. Рибачук також сказав, що по телефону обговорив iз Президентом виступ Ю. Тимошенко в ефірі каналу «Інтер», і, за його словами, вони з В. Ющенком дійшли висновку, що не треба діяти «за принципом обміну ядерними ударами». «Це саме те, чого чекають наші опоненти й що повністю дискредитує команду. Я цього не робитиму», — сказав О. Рибачук.

Кажучи про новий уряд, Держсекретар допустив можливість того, що в його складі знову будуть нинішні в.о. міністра транспорту Євген Червоненко та в.о. міністра з питань надзвичайних ситуацій Давид Жванія, якщо буде доведено, що вони дійсно пішли з бізнесу. Відповідаючи на запитання про те, чому «процедура очищення» не була здійснена за півроку їхнього перебування в уряді, О. Рибачук зазначив, що «цей період був даниною революційним процесам», а сьогодні назріла необхідність «переходу від риторики до економіки, ліберальної політики, політики розвитку економіки». Основною проблемою періоду, що завершився, держсекретар назвав те, що 2006 рік всіма розглядався як рік виборів, тоді як «Президент каже, що це має бути рік економічного зростання».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати