Наші зірки і в ХХI столiттi будуть сяяти за кордоном?
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20000314/444-2-3.jpg)
Гранд-концерт IV Всеукраїнського фестивалю «Нові імена юних зірок України», що проходив у п’ятницю в Колонному залі ім. Лисенка, був організований Міністерством культури і мистецтв та Всеукраїнським державним центром фестивалів і концертних програм.
Усі 24 учасники були прекрасні! Глядачі, переважно учні музичних шкіл і викладачі, не шкодували долонь і скандували «браво» після кожного номеру. Виступати дітям, багато з яких лауреати і дипломанти міжнародних конкурсів, допомагали музиканти Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під керівництвом Володимира Сиренка. Як зізнався диригент, він був зачарований своїми новими партнерами, тим, як уважно вони прислухалися до його порад на репетиції, як уміють збиратися, виходячи на сцену. Примітний той факт, що, незважаючи на юний вік (найменшій учасниці з Керчі Валерії Мірош усього вісім років) кожний артист показав витончену техніку і майстерність. Зі сцени Національної філармонії звучав серйозний класичний репертуар. Дуже динамічно, яскраво, темпераментно виконав тарантелу Комаровського учень четвертого класу Одеської музичної школи імені Столярського Любомир Голубєв. Приємною несподіванкою став виступ 11-рiчної Олександри Богдан з Луганська. Вона на бандурі виконала Концерт соль-мажор Вiвальдi. Для соліста хору хлопчиків Київської музшколи ім. Лисенка Олексія Пальчикова цей день став подвійним святом: захоплено прийняла публіка виконання «Аве Марії» Баха і день народження. Імениннику виповнилося 14 років.
Особливо, хочеться відзначити дітей з Криму: вокаліста Василя Саргсяна, піаністів Карину Магакян і Ельмара Гасанова. Попурі на теми італійських опер iз блиском співали Артем Ахмедов і Станіслав Русин. Їхні голоси звучали немов дзвiночки. Дуже могутньо прозвучав фінал Концерту для скрипки з оркестром ре-мінор Хачатуряна у виконанні Валерія Соколова, учня сьомого класу Харківської музичної школи, лауреата премії «Стадігран» Міжнародного конкурсу ім. Сарасате (Іспанія). Закінчувала програму студентка Ганноверської Вищої музичної школи, лауреат Міжнародного конкурсу в Італії Марія Кім. Вона зуміла поєднати віртуозну техніку і власний виконавчий темперамент для Першого концерту фортепіано з оркестром сі-бемоль мінор Чайковського.
Імена всіх, хто брав участь у фестивалі, варто запам’ятати. Адже це ростуть нові Солов’яненки, Крайнєви і Горовіци. Всі діти отримали хороші подарунки — плейєри, цукерки, квіти. А організатори тепер страждають від головного болю: де відшукати 10 тисяч гривень, щоб погасити борг за проведення цього заходу? Але це, так би мовити, технічні деталі акції. Головне, що вундеркінди і таланти в Україні не перевелися. Багатьох дітей вже запросили вчитися за кордон. Це і добре, і погано. З одного боку, вони шліфують свою майстерність, вбираючи різні виконавські школи, але з іншою — конкурувати з іноземними партнерами нам важко. Їх контракти принадніше. А що ж вдома? Артисти і музиканти класичного жанру сьогодні отримують копійки. Ось і виходить, що, вилетівши на міжнародні простори, наші зірки сяють в далеких країнах, втішаючи іноземців, а не рідну публіку, своїм мистецтвом. Тобто, ми знаходимо алмази, а на діаманти перетворюють їх інші.