Не лише грязями...
Крим іще мерзне, але вже готується до нового курортного сезонуКрим, де знайшли притулок 8435 учнів, 820 дітей дошкільного віку, 707 батьків дітей, 727 вчителів із Алчевська, сам опинився в подібній ситуації. Зовсім без тепла і води залишилося місто Щолкіно, яке так і не стало «містом атомників». 25 січня через сильний вітер і мороз була ушкоджена лінія електропередач, що призвело до відключення насосної станції від електропостачання. Відбулося розмороження магістрального водогону протяжністю 3 кілометри. Також вийшла з ладу ділянка технічного водогону модульної котельної, що забезпечує місто теплом. За даними кримського главку МНС, з 25 січня без водопостачання залишилися 9,3 тисячі мешканців Щолкіно, а також 2,4 тисячі жителів села Калинівка і близько тисячі жителів сіл Семенівка, Мисове, Заводське, Азовське. З 1 лютого водопостачання у Щолкіно відновлено, але все ще не опалюються 30 із 84-х житлових будинків, у трьох будинках водопостачання відсутнє повністю і в 22-х будинках — частково. Як повідомив глава уряду Анатолій Бурдюгов, Кабінет Міністрів України планує виділити з державного бюджету 4,8 млн. грн. на проведення відновлювальних робіт у місті Щолкіно. Вони будуть направлені, в тому числі й на будівництво в Щолкіно нової котельні. Частина коштів вже виділена, однак «гроші лежать, 20 тонн труб направлено, але й досі роботу не розгорнуто широким фронтом так, як це має бути», — розповів замміністра ЖКГ Криму Анатолій Павлов. Iз Щолкіно, як і з Алчевська, почали вивозити дітей. Анатолій Бурдюгов заявив, що винних у ситуації в Щолкіно буде шукати Генеральна прокуратура України.
— На початок нинішнього тижня в Криму без теплопостачання залишаються 211 багатоквартирних житлових будинків, причому 75% з них — з початку опалювального сезону, — повідомив Анатолій Павлов.
При цьому на півострові вже розпочато підготовку до нового курортного сезону. У I кварталі з цією метою буде використано 375 тис. грн. Основну частину суми — 235 тис. грн. передбачається витратити на популяризацію Криму як курорту на спеціалізованих туристських виставках, ярмарках, біржах і фестивалях. У заходах передбачується участь різних підприємств та організацій туристичної сфери Криму під егідою Міністерства курортів і туризму АРК. 80 тис. грн. буде витрачено на підготовку та проведення щорічного міжнародного спеціалізованого ярмарку «Крим. Курорти. Туризм».
Основною турботою Мінкурортів у новому сезоні стане використання природних факторів Криму, зокрема, лікувальних грязей. Так, представники інвестиційної компанії «Каміні груп», яка представляє інтереси США, Канади, Англії, Iрландії та Сирії, днями відвідали Ленінський район з метою вивчення можливості вкладення інвестицій у озеро Чокрак. Гості оглянули бухти на північному узбережжі Керченського півострова і дійшли висновку, що тут iз часом можна побудувати п’ятизірковий комплекс з готелем і всіма супутніми готелю службами. Для того щоб доставляти іноземних туристів до місця відпочинку, планується реконструкція злітно-посадочної смуги в Багерово та побудова канатної дороги. Чи не стане озеро наступними «нью- Чокраками», покаже час.
У поточному році Рада міністрів Криму вже отримала кілька інвестиційних пропозицій на загальну суму 75 мільйонів доларів — повідомив глава уряду Анатолій Бурдюгов. «Це говорить про те, що інвестиційна привабливість країни, як і Криму, не зменшилася», — вважає він. У 2006 році Рада міністрів планує залучити в економіку автономії близько 460—480 млн. грн. банківських коштів. За словами Бурдюгова, «кошти надійдуть безпосередньо у промисловість, сільське господарство, будівництво». Зокрема на реалізацію програми «Питна вода» уряд планує витратити близько 50 млн. грн. «Ми ставимо перед собою завдання за 2—2,5 року повністю вирішити проблему забезпечення Криму питною водою», — зазначив Бурдюгов.