Перейти до основного вмісту

«Не можна зупинятися...»

Сьогодні на засіданні комітету Верховної Ради обговорять медичну реформу. Дніпропетровським лікарям є що сказати
16 січня, 11:38

Так вважає директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Ігор Македонський. Як відомо, останні три роки в Донецькій, Дніпропетровській і Вінницькій областях, а також місті Києві реалізувався «пілотний проект» із реформування системи охорони здоровя. Зараз, по завершенню його терміну, проект призупинений, проте на Дніпропетровщині за цей період відбулося чимало позитивних зрушень, вважають у департаменті охорони здоров’я. «Те, що було зроблене, розподіл системи на три рівні: первинну, вторинну і третинну, а також концентрація бюджету в одного розпорядника, — це справді прогресивно для нашої медицини. Така концентрація коштів дозволила Дніпропетровщині вистояти 2014 року та знайти кошти на лікування поранених у зоні АТО та переселенців. Завдяки тому шляху медичної реформи, яку пройшла Дніпропетровська область, ми зараз ближче серед всіх регіонів до цивілізованої світової практики страхової медицини. Тому зупинення реформи —   це помилка», — зауважив І.Македонський.

Виникли і нові обставини. Зараз, у зв’язку з децентралізацією, система єдиного медичного простору, коли пацієнт отримує медичну допомогу незалежно від місця свого мешкання, може бути зруйнована. Адже децентралізація передбачає фінансування конкретного жителя району, а тому лікування пацієнта з іншого району викликатиме складнощі. У департаменті охорони здоров’я вважають, що необхідно враховувати вже зроблені помилки. (Нагадаємо, «День» не раз писав про проблеми, які виникли при впровадженні пілотного проекту (див. №91 від 30 травня 2012 р., №27 від 14 лютого 2013 р., №92 від 31 травня 2013 р.) «Реформа, яка була проведена в Дніпропетровській області, повинна бути оцінена. Необхідно виділити позитивні та негативні моменти, зробити висновки та продовжити рух у правильному напрямку. Справді, були негативні моменти — руйнування педіатрії, необґрунтоване створення амбулаторій родинної медицини у великих містах і закриття поліклінік. Це необхідно виправити», — зауважив Ігор Македонський.

Він вважає, що система родинних лікарів має бути збережена, але  може бути доповнена системою родинних педіатрів. Головний лікар Дніпропетровської області повідомив, що на 16 січня заплановано засідання комітету Верховної Ради, під час якого обговорюватимуться питання реформування медичної галузі. Сам він планує виступити від імені регіону з проханням продовжити медичну реформу на Дніпропетровщині.

Світлана ХАРКІВСЬКА, голова обласного ГО «Громадська платформа з питань медичної реформи»:

— На наш погляд, реформу системи охорони здоров’я все-таки необхідно продовжити. Не можна зупинятися на половині шляху. Просто потрібно оцінити позитивні та негативні моменти того, що було зроблено за попередні три роки, коли почалася реалізація «пілотного» проекту. Зокрема, ми теж пропонуємо відновити педіатричну службу, об’єднати центри первинної медико-санітарної допомоги та консультаційно-діагностичні центри, особливо у великих містах. Тим паче, що деякі з них розташовані в одній будівлі. Є й інші пропозиції, наприклад, ввести єдину систему електронного документообігу для родинних лікарів, змінити програму їх підготовки і нормативи для амбулаторного прийому пацієнтів. Свої пропозиції ми виклали в листі громадських організацій до керівництва міста і Дніпропетровської області»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати