Обірвалося життя Павла Коваля

Смерть однієї людини — трагедія, смерть мільйонів — лише статистика. Ці слова є характеристикою епохи правління Йосипа Сталіна.
Серед життів мільйонів людей, чиї смерті стали статистикою, мало бути і життя Коваля Павла Назаровича — політичного в’язня, каторжника Норільських таборів. Але наперекір долі він вижив. Павло Коваль — в’язень Ю-997 був учасником знаменитого Норільського повстання. В серпні 1953 року його, разом з групою товаришів вивели з табору на розстріл, але він дивом залишився живим. Те, що не стало статистикою в 1953 році нажаль стало трагедією в наш час. 25 вересня на 84 році обірвалось життя Павла Назаровича.
Газета «День» на своїх сторінках неодноразово розповідала про цю унікальну людину. №42, п’ятниця, 13 березня 2009 «Для суду Iсторії: Свідчить Ю-997!», №14, п’ятниця, 29 січня 2010 «Шекспірівський сюжет» у Чечельнику.
Павло Назарович залишив про себе пам’ять у серцях багатьох людей. Ставши в таборах прекрасним майстром по обробці металів, він все життя трудився на цьому поприщі. І деталі, зроблені його талановитими руками, ще довгий час будуть слугувати людям. Але головне, що він до останнього дня любив життя і вірив у майбутнє своєї держави.
«День» співчуває рідним та друзям Павла Коваля
Випуск газети №:
№174, (2010)Рубрика
День України