Перейти до основного вмісту

Перша спроба — ще 1999-го

В Івано-Франківську відкрили перший в Україні муніципальний Центр сучасного мистецтва
23 серпня, 12:32
ФОТО ЮРІЯ БАКАЯ

Дебютною виставкою нового Центру стала презентація подарованих йому робіт від митців з Івано-Франківщини. Наймолодшим учасником виставки є Євген Самборський, переможець тогорічних «МУХ», який привіз у ЦСМ дві свої останні роботи. Найстаршим — відомий художник-графік Володимир Гуменний. Також серед інших авторів в експозиції можна зустріти твори Ярослава Яновського, Ігора Перекліти, Мирослава Яремака та інших.

Як повідомляють організатори, Центр не обмежуватиметься лише виставками творів сучасних митців, а стане повноцінним осередком культури та творчості регіону — тут презентуватимуть книжки, проводитиму відкриті лекції, кінопокази стрічок про художників тощо. До слова, перші лекції з дизайну заплановано вже на середину вересня. За словами одного з ініціаторів, а нині директора новоствореного ЦСМу, художника Анатолія Звіжинського, місту критично бракує таких закладів. Перша спроба створити муніципальний ЦСМ була ще у далекому 1999 році. Але реалізувати цю ідею вдалося тільки зараз. Мешканці міста із гордістю називають це відкриття — прецедентом в Україні. Адже, якщо не враховувати муніципальних галерей, ЦСМ такого типу в Івано-Франківську — наразі єдиний в країні.

— Центр знаходитиметься по вулиці Тараса Шевченка, — зауважив у розмові з «Днем» Анатолій ЗВІЖИНСЬКИЙ. — Але у довготривалих та стратегічних планах — освоєння ще однієї локації в міській ратуші, а, точніше, у її підвальних приміщеннях. Це стало можливим, бо приміщення передали з обласної у власність міста. Тож, сподіваюся, дуже скоро ми матимемо ще одне приміщення закладу у головній споруді історичного центру міста. До речі, всі витрати по утриманню ЦСМу взяло на себе місто. Я сподіваюся, що поява Центру пожвавить культурний і мистецький ритм життя Івано-Франківська.

— Знаю, що ідея створення муніципального, певного музейно-виставкового динамічного Центру сучасного мистецтва, який аналізуватиме процеси, що відбуваються в місті, народилася вже дуже давно, — розповів дослідник історії Івано-Франківська Ігор ПАНЧИШИН. — Спочатку ініціатори закладу сподівалися на підтримку держави, але потім вирішили відкрити його міськими силами. Певно, це правильно. Адже наразі місто має чудову платформу для акумуляції сучасного мистецтва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати