Святкувати ніколи — пожежі не чекають
Учора 60 тисяч пожежних нашої країни відзначили своє професійне свято. Робота цих людей традиційно вважається складною й небезпечною, однак мало хто знає про те, що за десять років загинуло 24 пожежники і близько тисячі отримали травми різного ступеня. Про це говорять рiдко. Як утім і про те, що кожні дві хвилини пожежні України виїжджають за сигналом «Тривога». А тільки за минулий рік вогнеборці врятували близько восьми тисяч чоловік, серед яких більше тисячі дітей, зберегли майна на півмільярда гривень.
У той же час за небезпечними буднями і нелегкою роботою вже рідко згадують і про те, що з припиненням дій положень законодавчих актів України у частині надання пільг і компенсацій, про що говорилося у Законі про державний бюджет на 2000 рік, значно погіршилося матеріальне становище пожежників та їх сімей, стверджує головний пожежний інспектор України Григорій Рева. Гострою залишається й житлова проблема — на сьогоднішній день для забезпечення потреб співробітників державної пожежної охорони необхідно більше 167 тис. квадратних метрів загальної площі житла. Крім того, на даний момент близько третини всієї пожежної техніки підлягає списанню «через старість» або через зношеність, не вистачає пожежних рукавів, драбин і підйомників, без яких безліч будівель вище десяти поверхів практично беззахисні перед вогнем. Крім того, ряд положень Закону про пожежну безпеку або застаріли, або ніколи не виконувалися, і це робить особливо необхідним внесення до нього вже підготовлених змін, без яких ряд повноважень пожежників щодо підприємців повністю не визначено.
Тим часом, минулого року зареєстровано зменшення кількості пожеж, однак їх кількість все ще залишається величезною — близько 60 тисяч на рік. За словами Григорія Реви, за цим показником Україна посідає друге місце у світі після Росії (порівняйте територію! — Авт. ) і далеко випереджає найближчих «переслідувачів» — Казахстан і Узбекистан. За кількістю ж загиблих на пожежах нам немає рівних у світі.