Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Харкові художники визначили «межу довіри» під час війни

Усі роботи кажуть: «Думайте!»
18 червня, 14:15

Гібриди зброї зі знаряддями мирної праці та рослинами, інсталяції, картини, фото, відео та панно, що відобразили бачення авторів і запрошують глядача до роздумів та діалогу, виставили 17 червня в харківському «Єрмілов Центрі». Експозиція сучасного мистецтва «Межа довіри», за визначенням організаторів, закликає чинити опір інформаційній війні, що цілеспрямовано розділяє людей на залякані ворожі клани. Проект об’єднав роботи понад трьох десятків актуальних художників сучасної України, серед яких Костянтин Зоркін, Ілля Ісупов, Олекса Манн, Микола Маценко, Роман Мінін, Олексій Сай, Олег Тістол, також є і російські митці. Більшість робіт сучасного мистецтва виставлялися раніше, наприклад - антитерористичні орнаменти-вишиванки Белли Логачової, які отримали гран-прі на тріенале «4-й блок».

«Єдине, що ми хочемо сказати своїми роботами, – думайте! Не важливо, які у вас переконання, чи ви за Україну або за Росію, за Європу – думайте та аналізуйте перш за все сучасне мистецтво. Воно несе в собі інформацію, яка допомагає перевіряти, відрізнити правду від брехні. Всі проблеми виникають в світі від того, що ми не думаємо!» - пристрасно запевняє художник із Запоріжжя Володимир Гуліч.

«Дуже високий рівень робіт. Ця виставка могла б прикрасити найвідоміші галереї світу, - впевнений  одесит Роман Громов, куратор музею сучасного мистецтва. -  І це означає, що Україна сьогодні «на коні», і треба використовувати цей шанс в мистецтві через просування українських образів. Треба дуже багато працювати. Менше думати про піар та гроші. В цьому році відкрилося близько двадцяти українських виставок за кордоном - це справжній прорив!  І варто використати велику зацікавленість до України в світі. В Європі просто картинки не цікаві, їм потрібне наше саморідне мистецтво, а не копіювання Херста. І саме ми повинні виробляти дуже швидко».

Щодо вислову «Україна на коні» мистецтвознавець Ілля Павлов зауважив, що один з ключових в українській міфології є образ козака Мамая, котрий сидить поряд зі своїм конем, а не верхи. «Українська свідомість – не войовнича. І щоб змусити українця сісти на коня і взяти в руки зброю, треба дуже постаратися. Але, якщо ми вже залізли на цього коня, то треба тепер мчати на повну силу», - впевнений Ілля.

«Головна мета виставки - художній заклик не перетнути межу довіри, - зауважує директор галереї Тетяна Іванова. - Щоб внаслідок війни не виникло дефіциту довіри між людьми. І мистецька мова встановлює взаємопорозуміння найкращим чином». В рамках художнього проекту, який продовжиться три  тижні, організатори планують влаштувати мистецько-філософську дискусію із глядачами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати