Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Уряд допрацьовує основу бюджету-98

23 серпня, 00:00

На прес-конференції економічного блоку уряду стало відомо, що найближчого понеділка Кабінет Міністрів передасть Верховній Раді перші 11 із 14 податкових законопроектів, на основі яких планують розробити бюджет наступного року.

Серед них, зокрема, й законопроект про внесення змін і доповнень до Закону України "Про податок на додану вартість", який набере чинності тільки 1 жовтня, тож змінювати що-небудь можна безболісно. Хоча, за словами міністра фінансів Ігоря Митюкова, принципових змін немає. Уряд збирається наполягати на тому, щоб Верховна Рада ухвалила передусім зміни, які стосуються скасування пільг при сплаті ПДВ для цілого ряду структур. Заплановані зміни, за прогнозами, принесуть бюджету додатково понад 1 млрд. грн., які можна буде спрямувати на соціальні програми.

У першу чергу буде подано й законопроект "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про податок на прибуток підприємств", яким зокрема встановлюють понижуючий коефіцієнт на амортизаційні відрахування.

Законопроекти про зміни ставок акцизного збору спрямовано, за словами Ігоря Митюкова, на вдосконалення системи зборів, зокрема й на збільшення акцизних ставок на тютюнові й алкогольні вироби, а також на нафтопродукти. Буде подано законопроекти про місцеві податки та збори й патентування окремих видів підприємницької діяльності.

Нині уряд вирішив негайно розробити три нові законопроекти - "Про державний інноваційний фонд", "Про джерела фінансування шляхового господарства" (про збори до шляхового фонду) і "Про рентні платежі". Щодо останнього, то через відсутність такого закону держава недоотримує 1,5 млрд. грн., передбачених дохідною частиною бюджету.

Серед законопроектів, які уряд збирається подати у Верховну Раду, віце-прем'єр-міністр Сергій Тигипко виділив першочергові, на підготовку яких піде до 20 днів, і перспективні, які поступово зменшують податковий тиск на виробників, але, одначе, не ведуть до скорочення соціальних програм. "Податковий тис зменшиться неістотно", - визнав Сергій Тигипко. Він також пообіцяв, що економічний блок уряду боротиметься до останнього, щоб уже до кінця року відновити скасовані Верховною Радою пільги для спільних підприємств.

Щодо проекту бюджету на 1998 рік, то його, на нових податкових засадах, обіцяно передати Верховній Раді в обумовлений законодавством термін - до 15 вересня. Що б там не було.

Несподіванкою стала інформація про те, що вже днями Кабінет Міністрів і Національний банк України ухвалять спільну постанову про запровадження валютного коридора у межах 1,7 - 1,9 грн. за $1 до кінця цього року. Про це заявив міністр економіки Віктор Суслов, котрий виступив ініціатором спільного рішення.

Безумовно, ухвалення цієї постанови позитивно вплине на інвестиційний клімат у країні: іноземні інвестори й компанії, котрі працюють з українськими облігаціями, матимуть змогу без побоювань вкладати кошти в державні папери України. На думку міністра економіки, це буде також політично важливим кроком, який свідчитиме про єдину політику уряду й Нацбанку.

За прогнозом Віктора Суслова, наступного року середньорічний валютний курс становитиме 1,95 - 2 грн. за $1.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати