Перейти до основного вмісту

«Усе – для перемоги»

8 квітня в Луцьку, у рамках відкриття Фотовиставки «День»-2015, майже 300 книжок із Бібліотеки газети завдяки меценатам отримають школи Луцька та району
07 квітня, 19:42
ФОТО НАТАЛІЇ БЕЗВОЗЮК

8 квітня у бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки очікується аншлаг — тут відбудеться відкриття XVII Міжнародної фотовиставки «День»-2015 за участі головного редактора Лариси Івшиної.

Продовжиться захід читацькою конференцією «20 років якісної альтернативи», адже цьогоріч «День» відзначає 20-річчя своєї історії. Під час розмови обговорюватимуть й останні книжкові новинки газети, зокрема «публіцистичний триптих», який представлять двоє з його авторів — упорядник видання «Котел, або Справа без терміну давності», редактор відділу політики Іван Капсамун та оглядач відділу політики Валентин Торба, автор видання «Я — свідок. Записки з окупованого Луганська».

Відкриття фотовиставки вже багато років є можливістю для благодійників долучитися до інтелектуальних проектів газети — і зокрема до акції «Подаруй бібліотеку «Дня» рідній школі». У бібліотеках Луцька та Волині є чимало книг, виданих «Днем», котрі купували і благодійники, і місцева влада.

ПІДТРИМКА — НЕ ЛИШЕ ВОЇНАМ, А Й ШКОЛАМ

Володимир Цибульський, генеральний директор АТ «СКФ Україна» і один із фундаторів благодійного фонду «Волинь-2014», каже, що хоча фонд було створено для підтримки українських військових (навіть назву дали «Волинь-2014», за датою, коли у наш регіон прийшла неоголошена війна), але благодійники вважають своїм обов’язком підтримувати видання, яке виховує патріотизм і національну самосвідомість.

За кошти фонду «Волинь-2014» придбали 28 комплектів книг «Дня» для шкіл Луцька і 24 комплекти — для районних. Школи району отримають цілий «інтелектуальний вантаж» — бестселери «Сила м’якого знака», «Україна Incognita», «Ваші мертві вибрали мене», «Мої університети», «Україна Incognita. TOP-25» англійською мовою (2016-й у державі оголошено роком англійської мови, тому благодійники хочуть, щоб діти вивчати іноземну на матеріалі рідної історії), фотоальманах «Жива історія». Лучани — усе те ж саме, крім «Сили м’якого знака» (нею школи і бібліотеки міста вже «озброїв» Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк»).

Фонд Ігоря Палиці нині змінив назву на «Тільки разом», розширивши сферу своєї діяльності на всю Волинь. Благодійники також долучаються до підтримки книжкових видань газети «День». Школам Луцька за їхні кошти придбали серію «Підривна література» та інші видання. Сьогодні ж двадцяти районним бібліотекам Волині також вручать комплекти книг «Дня», які, за словами заступника голови правління фонду Ірини Констанкевич, «завжди актуальні», особливо книга Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене».

«День» неодноразово розповідав про діяльність фондів Ігоря Палиці «Новий Луцьк» («Тільки разом») і «Волинь-2014». Та якщо перший проводить різноманітну діяльність, то «Волинь-2014» було створено 2 вересня 2014 року саме для надання допомоги та соціального захисту постраждалим внаслідок збройних конфліктів, сприяння зміцненню обороноздатності та мобільної готовності Збройних сил України. Фундаторами фонду є волинські бізнесмени, які беруть активну участь в підтримці українських військових та роблять все для перемоги та відстоювання Незалежності України, а також територіальної цілісності держави.

ТІЛЬКИ ЗА ПЕРШИЙ РІК ДІЯЛЬНОСТІ БФ «ВОЛИНЬ-2014» НАДАВ ДОПОМОГУ НА 30 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Тільки за перший рік діяльності БФ «Волинь-2014» надав українським військовослужбовцям та їхнім родинам, переселенцям та постраждалим унаслідок бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції благодійну допомогу на суму орієнтовно 30 мільйонів гривень. Зокрема, за ці кошти було придбано понад 40 автомобілів (позашляховики, броньовані автівки, вантажівки), операційне обладнання та ліки для потреб Луцького гарнізонного військового госпіталю. Чималу допомогу благодійники надали Луцькому прикордонному загону речами першої необхідності, форменим одягом, берцями та засобами захисту. Також фонд виділив 180 тисяч гривень на дофінансування придбання двох квартир луцьким прикордонникам Петру Гаврилюку та Веніаміну Файчуку. Окрім того, для потреб сім’ї Сергія Гулюка, який загинув, захищаючи Україну, БФ «Волинь-2014» виділив 120 тисяч гривень, а для покращення житлових умов його батьків — 35 тисяч гривень.

Бійці роти міліції особливого призначення «Світязь» УМВС України у Волинській області отримали від благодійників автомобілі та комплектуючі до них, тепловізори, формений одяг, засоби захисту, паливно-мастильні матеріали та медичні препарати.

На підтримку «рідної» 51-ї, а нині 14-ї окремої механізованої бригади благодійники спрямували речі першої необхідності, форму, військове взуття та спорядження, оптичне приладдя. На підприємствах «Модерн-Експо» та «Волинь-Кальвіс» спеціалісти виготовили понад 800 комплектів спеціальних приладів для фіксації транспортних засобів, а працівники ТзОВ «П’ятидні» відремонтували більше десятка вантажівок.

Позашляховики поїхали з Волині для волинян і на передову, в розпорядження 72-ї ОМБР, де проходять службу наші земляки.

Водночас чимало ресурсів було затрачено для укомплектування бійців першого батальйону територіальної оборони «Волинь», нацгвардійців, полку «Азов» та батальйону «Айдар».

ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ У ЗОНІ АТО

Не забули благодійники і про військових, які постраждали в зоні АТО. За кошти Благодійного фонду «Волинь-2014» зроблено операції на серці двом бійцям, а волинському медику, яка рятувала військовослужбовців у Донецькому аеропорту, Тетяні Белінскі виділено кошти на операцію з пересадки печінки в клініці міста Дебрецен (Угорщина). На це фондом було перераховано 10 тисяч євро. Рекордною сумою на пересадку нирки для дружини учасника АТО були півтора мільйони гривень.

Тісною є співпраця фонду з побратимом Луцька — містом Волноваха Донецької області. Зокрема, для потреб державного закладу «Вузлова лікарня станції Волноваха ДП «Донецька залізниця» німецьке представництво групи компаній SKF за підтримки БФ «Волинь-2014» було передано реанімобіль на базі автомобіля Ford, а також продукти харчування та вживаний одяг, який благодійникам надали волинські аграрії та іноземні фонди, які спеціалізуються на гуманітарній допомозі.

Благодійний фонд «Волинь-2014» також співпрацює з міжнародними інституціями та благодійними організаціями, які надають українським бійцям та їхнім родинам, а також переселенцям із зони АТО гуманітарну допомогу.

У червні 2015 року БФ «Волинь-2014» став координатором програми «Разом з Україною. Гуманітарна допомога», організованою МЗС Республіки Польща спільно з Фундацією духовної культури пограниччя та Фундацією «Новий Став». Програма спрямована на підтримку вимушених переселенців та діє на сході України. У рамках цієї програми допомогу отримали понад 2600 сімей внутрішньо переміщених громадян, придбано медикаменти та обладнання для медичних пунктів, а щонайменше півсотні дітей переселенців вже відпочили в Польщі.

Девіз фонду «В єдності — ми сила», за словами Володимира Цибульського, є актуальним і для початку співпраці з всеукраїнською газетою «День», яка вже давно стала більш ніж газетою.

Фотовиставка «Дня» у Луцьку буде відкрита у приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (вул. Винниченка, 30А) з 9.00 до 17.00 до 26 квітня, субота, неділя — вихідний. Вхід — вільний.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати