Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Усі проти, але...

Забудова скверу на Богдана Хмельницького продовжується
08 липня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Конфлікт навколо забудови скверу на розі вулиць Пушкінської та Богдана Хмельницького, про яку вже писав «День», набирає все більш і більш загрозливих контурів. Нагадаємо, все почалося в травні 2003 року, коли Київрада своєю ухвалою відвела ВАТ «Альянс-центр» шматочок землі біля Театру російської драми під будівництво офісно-торговельного центру. Ні в тому, що будувати там ніде, — всього 24 метри від житлового будинку до тротуару, на якому згідно з існуючими нормами можна звести будівлю шириною не більше 4 метрів, ні в тому, що черговий торговельний центр у цьому районі киянам не потрібен, а потрібен якраз існуючий сквер, ніхто не мав сумніву з самого початку. Але ось у травні цього року будівництво почалося — як завжди, з обнесення території парканом. Відтоді мешканці будинку на Пушкінській, 20, які, в разі закінчення будівництва, фактично зможуть через свої вікна дотягнутися до стіни торговельного центру, не знають спокою. Якийсь час паркан вдавалося тримати в поваленому стані, а на виритому котловані влаштовувалися різноманітні акції на захист скверу. Тепер же будівництво йде повним ходом, а територія його добре охороняється як представниками «Альянс-центру», так і мешканцями, що підтримуються «Форумом порятунку Києва».

Влада також не стоїть обіч. Свою підтримку мешканцям будинку на Пушкінській, 20 висловлює Шевченківська районна адміністрація в місті Києві, щоправда, нічого зробити з будівництвом вона, за словами першого заступника голови Юрія Риженка, не може. На вчорашній прес-конференції, присвяченій найбільш проблемному на сьогоднішній день будівництву Києва, був присутній глава Управління з контролю за благоустроєм і зовнішнім дизайном міста КМДА Руслан Кухаренко. Позиція його така, що будувати, звичайно ж, не можна, і зробити нічого з будівництвом на даний момент — також. Підстав для припинення будівництва маса, оскільки воно ведеться з порушенням мало не всіх можливих норм і правил — це і вже вказане недотримання відстані між житловим будинком, тротуаром і будівництвом, і відсутність узгодження з метрополітеном (а прямо під будівництвом проходить тунель метро!), і відсутність узгодження з Міністерством культури, і взагалі відсутність величезної кількості документації.

Крім Управління з контролю за благоустроєм і зовнішнім дизайном, розпорядження припинити будівництво видали Головне управління охорони культурної спадщини та Управління державного архітектурно-будівельного контролю. Ухвалу про виділення землі, ту саму, з якої все почалося, вже опротестовано міською прокуратурою, і навіть міський голова Леонід Черновецький підписав заборону на будівництво. Справа за міліцією — але правоохоронці, які могли б на підставі наявності адміністративних порушень силою припинити будівництво, зайняли нейтральну позицію, незважаючи на всі подані урядовцями скарги. Потрібен суд, але поки до нього дійде справа, вулиця Богдана Хмельницького може встигнути збагатитися новим офісно-торговельним центром.

Мешканці, а їх на прес-конференцію прийшло чимало, настроєні дуже рішуче. Але ще більш рішуче настроєний глава «Форуму порятунку Києва», депутат Київради Віталій Комов, який розповів у своїй промові про декілька десятків добре підготовлених молодчиків на території будівництва, про те, що його все ж вдалося заблокувати — і тепер ніхто не може в’їхати й виїхати з його території, і загрожує... застосуванням вогнепальної зброї щодо забудовників (!). Мовляв, якщо міліція не допомагає, доведеться захищатися самим. Про свої вогнепальні наміри пан Комов, за його словами, оповів міліції, після чого ті нарешті прислали наряд «Беркута». В усій шарпанині, що твориться навколо будівництва, зрозуміло одне — якщо терміново щось не вчинити, може трапитися біда. Навіть більш серйозна, ніж втрата ще одного скверу в центрі міста.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати