Перейти до основного вмісту

Відлік пішов?

Володимир ФЕСЕНКО: Теза про дострокові вибори використовується як інструмент психологічного тиску
07 лютого, 00:00
АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК ЗДИВОВАНИЙ: «ЗАМІСТЬ РОБОТИ В ПАРЛАМЕНТІ ПРОХОДИТЬ «ШОУ-ПРОГРАМА, ЩО РОЗВАЖАЄ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД» / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Привид дострокових виборів бродить парламентом. Володимир Литвин після вчорашньої погоджувальної ради навіть висловив бажання підготувати відповідну постанову. Мовляв, якщо всі такі сповнені прагнення радикально вирішити ситуацію, то він, добре, готовий узяти це на себе...

Нашоукраїнець Роман Зварич також повідомив журналістам, що з 6 лютого можна відраховувати тридцятиденний термін, коли Президент може розпустити Раду. Станеться це в тому випадку, якщо парламент не збиратиметься на свої засідання. А збиратися поки що депутати не планують.

«Нічого не буде. А в понеділок ми маємо знову повернутися до цих безплідних дискусій», — повідомив журналістам Роман Зварич. За його словами, Партія регіонів висуває все нові вимоги.

Самі регіонали заявляють, що дострокових виборів не прагнуть, але в разі чого — завжди готові. «Якщо питання зайде в ситуацію, коли дострокові вибори будуть неминучими, це не буде тим предметом, який змусить Партію регіонів не відстоювати інтересів своїх виборців», — так пишномовно висловився депутат Олександр Єфремов. Проте сам депутат-регіонал сподівається, що наступного тижня Верховна Рада почне працювати.

Спікер Арсеній Яценюк також розраховує, що народні обранці схаменуться. Він переконаний, що жодний передвиборчий штаб наразі не здатний профінансувати вибори.

З Арсенієм Петровичем важко не погодитися. Парадокс ситуації полягає в тому, що сьогодні всім політичним силам не дуже вигідне проведення дострокових виборів. Принаймні найближчим часом. До цього блоки та партії не готові ні фінансово, ні організаційно, ні політично. Якщо говорити про блок Тимошенко, то, на думку експертів, БЮТ, у принципі, може розраховувати на посилення рейтингу. Але навіщо ризикувати? Мало що може бути на виборах? Регіонали, вочевидь, також поки що не зацікавлені в перевиборах.

Політолог Володимир ФЕСЕНКО в розмові з «Днем» припустив, що поки що сама теза про дострокові вибори використовується як інструмент психологічного тиску.

— У мене є лише два пояснення, чому регіонали з комуністами бойкотують Верховну Раду. Одне з них пов’язане з внутрішньою ситуацією в Партії регіонів — у режимі «війни» легше згладжувати якісь розбіжності. А з іншого боку, я не виключаю, що таке агресивне протистояння з приводу НАТО може бути відповіддю на наполегливі побажання Росії.

— А яку пораду ви б дали більшості, як вийти з цього колапсу? Можливо, варто перейти в іншу будівлю?

— В якості крайнього заходу і це можна розглянути. Хоч одна з проблем, яка не дозволяє розблокувати роботу Верховної Ради, полягає ще й у тому, що сама коаліція не може забезпечити належної дисципліни. Адже Яценюк неодноразово натякав, що немає в розпорядженні належної кількості депутатів.

Другий момент, якби було бажання розблокувати, я думаю, що коаліція змогла б це зробити. Або це брак політичної волі для розблокованого, або це внутрішні розбіжності серед членів коаліції.

А взагалі, якщо Рада і далі так працюватиме, то у Президента є всі підстави для розпуску парламенту. Може ця загроза приведе до тями деяких прибічників блокування. Те, що зараз відбувається, мені здається, вийшло за межі здорового глузду і перетворюється на театр абсурду. По суті, опозиція рубає гілку, на якій вона сама сидить. Це ж удар по українському парламентаризму! Вони мають розуміти, що своїми діями дискредитують парламентську модель правління.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати