Журналістам запропонували "піднести престиж прокуратури"
В п'ятницю, в Генеральній прокуратурі України відбулася зустріч нового керівництва цього відомства з редакторами й представниками засобів масової інформації. На зустрічі були присутні прокурори областей і працівники Генпрокуратури.
За словами в. о. Генерального прокурора Олега Литвака, такий захід за всі роки незалежності України відбувся вперше, а мета його - не лише "піднести престиж прокуратури", а й налагодити тісну співпрацю зі ЗМІ. Олег Литвак визнав, що останнім часом в Україні почастішали випадки нападів на журналістів. За останні півтора року 29 потерпілих в Одесі, Дніпропетровську, Києві, Львові й в Криму. Однак, вважає в. о. генпрокурора, мотиви цих злочинів "корисливі" - пограбування, крадіжки тощо. З цього приводу заступник "генерального" Богдан Ференц зазначив, що страждають не лише журналісти. Від рук злочинців загинули й "кілька прокурорів".
Попри спільність доль, у представників третьої і четвертої влад, як з'ясувалося на зустрічі, назбиралося чимало взаємних претензій. Преса, на думку третьої влади, турбує прокурорів "наїздами", необ'єктивною подачею матеріалів, неперевіреними "сенсаціями". Журналістів, своєю чергою, дратує неможливість отримання від правоохоронців якоїсь конкретної інформації.
"Лукавою" назвав прокурорську статистику про напади на представників преси голова спілки журналістів Ігор Лубченко. Він нагадав не тільки про вбивство на замовлення одеського редактора Бориса Дерев'янка, дивну загибель кореспондента "Київських відомостей" Петра Шевченка, а й ще про ряд випадків, вельми схожих на політичну розправу. Стосовно ж "необ'єктивності" преси Лубченко нагадав висловлювання Черчілля про те, що між пресою й владою любові бути не може. Проте прокурори й журналісти виявили спільне бажання працювати разом, а Олег Литвак зазначив, що засоби масової інформації й прокуратуру зближує пошук об'єктивності, а "йдуть вони до однієї мети - до правди".