Перейти до основного вмісту

12 меморандумів про співпрацю

...Підписано в рамках щорічного V Міжнародного форуму на Херсонщині
27 вересня, 00:00
СПАДКОЄМНИЙ ПРИНЦ САУДІВСЬКОЇ АРАВІЇ СУЛТАН БІН АБУДУРАХМАН АЛЬ-СУЛЬДАРІ (НА ФОТО — ЛІВОРУЧ): ЦЕ МІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ ДО УКРАЇНИ. АЛЕ В МЕНЕ ВЖЕ ВИНИКЛО ПОЧУТТЯ ГЛИБОКОЇ ПОВАГИ І ЛЮБОВІ ДО ЦІЄЇ ДЕРЖАВИ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Нещодавно, 23—24 вересня, у місті Нова Каховка, що на Херсонщині, відбувся щорічний V Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: привабливість, співпраця, інвестиції, економічний розвиток». Протягом двох днів місцева влада та представники бізнесу намагалися продемонструвати запрошеним гостям інвестиційний потенціал регіону та заручитися фінансовою підтримкою представників іноземного капіталу. Останніх цього року до Нової Каховки з’їхалося чимало. Так, за підрахунками організаторів, у роботі форуму взяли участь близько 350 представників підприємств, компаній, місцевих органів влади з України та з-за кордону. Зокрема, серед гостей на форумі були представники компаній і дипломатичних відомств із Польщі, Чехії, Німеччини, Росії, Білорусі, Литви, Великобританії, Туреччини, Болгарії, Сербії, Австрії, Угорщини, Індії, Китайської Народної Республіки, Канади.

Чи не найчисленнішою була делегація з Саудівської Аравії, яку очолив його високість спадкоємний принц Саудівської Аравії Султан Бін Абудурахман Аль-Сульдарі. За словами останнього, це перший його візит на Херсонщину, але далеко не останній. «Цей візит викликав у мене почуття поваги й любові до України, — прокоментував він. — З моменту нашої появи ми набули багато друзів. Ми впевнені, що цей візит не останній, хоча він перший».

Своєю чергою, представник Литовського посольства сказав про форум буквально так: «Почуваюся тут, як в «маленькому Давосі». Дуже потужно й демократично».

Не менш позитивні оцінки пролунали з боку турецького дипломата. «У нас з Україною дуже хороші політичні відносини, які добре розвиваються. Незабаром в Анкарі буде розглянуто питання інвестицій, а також скасування віз між Україною та Туреччиною. Але ми, як сусіди, хотіли б, щоб наші відносини розвивалися активніше. Привабливість Херсонщини для турецьких інвесторів — дуже висока. Однак представництво турецького капіталу тут все ще невелике. Зокрема, багато сильних турецьких компаній не наважилися вкласти гроші в Херсонщину. А все, на мою думку, через низку стереотипів про Україну і високий рівень бюрократії», — заявив Генеральний консул Республіки Туреччина в Одесі Хюсеїн Ергані.

У вітальному зверненні губернатор Херсонщини Микола Костяк презентував Херсонщину як екологічно чистий край, багатий водними ресурсами, біосферними заповідниками, родючими землями і працьовитими людьми і гарантував інвесторам стабільність і недоторканність. «Головне наше завдання — зробити цікавими і зручними умови для інвесторів. Кожен наш крок прозорий, а кожне рішення може проконтролювати громадськість. Я гарантую, що для вас, інвестори, ми зможемо створити зручні та вигідні умови», — сказав він.

За словами організаторів форуму в Новій Каховці, його проведення — це голосна заява про публічний старт широкомасштабної кампанії зі стрімкого реформування всієї соціально-економічної сфери Херсонської області. Адже, відповідно до програми, у рамках цьогорічного форуму відбулися круглі столи такої тематики: «Агробізнес і переробка», «Промисловість, транспорт, альтернативна енергетика та енергозбереження», «Туризм та рекреація», а також «Міжрегіональний розвиток». Крім того, у рамках форуму відбувся виступ керівника проекту USAID LINK Говарда Окмана, навчальні семінари за трьома напрямками: «Залучення інвестицій», «Інновації та комерціалізація наукових додаткових розробок», «Розвиток туристичної галузі. Підвищення якості туристичних послуг».

Як наслідок форуму, Херсонщині вдалося отримати 12 меморандумів про співпрацю. Зокрема, у торговельно-економічній, науково-технічній, гуманітарній та культурній сфері місцева влада заручилася підтримкою Гомельського обласного виконавчого комітету (Республіка Білорусь). У галузі створення мультифункціонального геотермального реабілітаційного містечка InterMedicalEcoCity на Арабатській Стрілці та у сфері впровадження інвестиційного проекту з будівництва об’єктів транспортної інфраструктури «Перевантажувальні термінали з відвантаження зернових та олійних культур на річковий та морський транспорт», а також у сфері впровадження інвестиційного проекту зі створення в Херсонській області оптових ринків сільськогосподарської продукції вдалося домовитися про співпрацю з компанією FIXAM GROUP (Китайська Народна Республіка). Агрохолдинг «Авангард» (Україна) інвестуватиме в будівництво птахофабрики на території Білозерського району. У співробітництві у сфері впровадження інвестиційного проекту з реконструкції очисних споруд виявив зацікавлення консорціум «Органіка Технолоджі» (Угорщина). Крім того, викликали інтерес інвестиційні проекти у сфері розвитку нафтопереробного заводу в Херсонській області, у сфері розвитку логістичного центру компанії «Грін-Тім» та компанії «ВІНДКРАФТ», співробітництво у сфері розвитку вітроенергетики в Херсонській області (ВДЕ) у державах ENECO Wind Energy Investment Fund Ltd, співпраця у реалізації проекту в області «зеленої енергетики» інвестиційної компанії Star, співробітництво та реалізація проекту в сфері електроенергії на основі використання біомаси BCS Energy та створення торгово-культурного центру «Фабрика» в Херсоні».

ДО РЕЧI

Під час проведення Міжнародного інвестиційного форуму в Новій Каховці 23 вересня 2011 року було заявлено про відкриття першого в Україні віртуального міжнародного офіційного туристичного та інвестиційного офісу Херсонської області. На офіційному сайті Державного агентства з питань науки, інновації та інформатизації України, яке очолює екс-віце-прем’єр України з гуманітарних питань Володимир Семиноженко, у повідомленні про публічний старт кампанії зі стрімкого реформування соціально-економічної сфери Херсонської області, у рамках якого й відбувся запуск віртуального офісу, цю подію назвали «ментальним терактом».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати