Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

1991 Open Data Incubator запрацював у Дніпрі

Незабаром у місті з’являться пожежники-волонтери, інтерактивний туристичний довідник та платформа для комунікації між ОСББ
21 листопада, 19:33
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Цього тижня у Дніпрі відкрили регіональний офіс національного проекту 1991 Open Data Incubator. Це — перше представництво столичного центру, яке з’явилося в регіонах України.

Інкубатор 1991 Open Data Incubator — некомерційний проект, що допомагає незалежним IT-розробникам створити стартапи та сервіси на основі відкритих даних, які будуть корисні українським громадянам, компаніям та державним органам.

На відкриття представництва та унікального майданчика ідей завітав мер Дніпра Борис Філатов. Очільник міста наголосив — найвдаліші ідеї, які розвивають в інкубаторі, мають реалізовуватися на користь Дніпра. «Приємно переміститися з буденного світу у світ ідей та людей, які думають про майбутнє. Я дуже радий, що наш інкубатор є другим після столиці. Хочеться, щоб усі ваші напрацювання можна було реалізувати на практиці», — зазначив Борис Філатов.

У доробку айтішників з інкубатора вже є програма контролю якості доріг Navizor, яка нині впроваджується в Дніпрі. Ще один проект — «Поліклініка без черг». Ця програма дозволить записуватися до лікаря дистанційно.

Також планується робота з  найуспішнішими стартапами, які були обрані під час хакатону 12 листопада. Це розробки, завдяки яким Дніпро матиме пожежників-волонтерів, інтерактивний туристичний довідник, бізнес-каталог з відкритими даними, а також платформу для комунікації між ОСББ.

«Проекти, які перемогли у конкурсному відборі, — це не просто мрії авторів. Вони вирішують злободенні проблеми міста, регіону та країни в цілому. Одним з проектів ми плануємо поділитися з Міністерством внутрішніх справ, тому що він вирішує проблеми реформи пожежної служби», — зазначила директор Dnepr 1991 Open Data Inсubator Олена Хлівна.

Наймолодшому учаснику конкурсу було два з половиною роки, розповідає Хлівна, найдорослішому — майже 65. «У нас був проект особисто для мене дуже важливий — це додаток, що дозволяє орієнтуватися у місті людям з обмеженими здібностями. Всі проекти є сильними та зрілими, тому впевнені, що після трьох місяців інкубації ми отримаємо працюючі корисні сервіси для управління житловим фондом та ОСББ. Можемо очікувати зручний сервіс, що дозволить підприємцям та інвесторам перевіряти надійність партнерів по бізнесу. Буде вирішено питання з організацією волонтерів для гасіння пожеж. Побачимо зріст доходів області за рахунок розвитку Дніпра як туристичної зони», — сказала Олена Хлівна.

Реалізація в Дніпрі таких проектів, як 1991 Open Data Incubator, надає місту можливість іти в ногу з часом і давати життя важливим для Дніпра ініціативам, наголошує голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та місцевого самоврядування Артем Хмельников.

Проект 1991 Open Data Incubator розрахований на п’ять років і реалізується в Дніпрі за фінансової підтримки USAID в межах програми DOBRE. «Дніпро — дуже динамічне місто, тут є всі умови для активного розвитку інновацій, що допоможуть регіону покращити рівень життя громадян. Дніпропетровська область також одна з лідерів децентралізації, де вже зараз створено 16 об’єднаних територіальних громад. Саме тому ми  плануємо відкривати тут офіс програми DOBRE, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки USAID створить умови для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та долучення громадян до розбудови своїх громад», — пояснює директор DOBRE USAID Беррі Рід.

Загалом програма DOBRE працюватиме в семи цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській і Тернопільській.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати