Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

24-й День підприємця «всупереч» і «заради»

Чи продемонструють парламентарі таку ж єдність, як ті 20 компаній, що «скинулись» на відновлення костелу, у вирішенні питань, які турбують український бізнес?
06 вересня, 18:21

Попри те, що українська економіка все ще не відновилась від коронакризи, а війну на Сході, анексований Крим і невтішні прогнози для української ГТС аж ніяк не назвеш провісниками «потепління» для вітчизняного бізнесклімату, українські підприємці демонструють фантастичну життєстійкість та оптимізм. За добу близько менеджмент 20-ти українських компаній – різного розміру і різного профілю – створив координаційний штаб з фінансування відновлення пошкодженого пожежею костелу святого Миколая в Києві. Майже мільйон доларів за одну добу – «інакше як єднанням не назвеш», каже засновник компанії Rozetka Владислав Чечоткін.

Зокрема, кошти на відновлені роботи також виділили Monobank, «ПриватБанк», «Альфа-Банк Україна», «Райффайзен Банк», «ПУМБ», компанії SD Capital, «Нова пошта», Dragon Capital, ENSO та інші.

Прикметно, що трапилась ця історія якраз у переддень початку роботи шостої сесії Верховної Ради України. Чи продемонструють парламентарі таку ж єдність у вирішенні питань, які турбують український бізнес – скоро побачимо.

«Від бізнесу є запит на продовження прозорого та конструктивного діалогу з Верховною Радою, оскільки є низка ініціатив, що потребують доопрацювання, і ми готові долучатися до цього процесу експертним складом Асоціації. Закликаємо народних обранців уникати кулуарних, закритих домовленостей та сфокусуватися на лібералізації бізнес-середовища, а перед прийняттям революційних рішень – ретельно аналізувати їх вплив на підприємців, аби не виснажувати бізнес, а натомість дати йому можливість зростати та розвиватися, що буде вигідним для держави та суспільства», - коментує взаємодію бізнесу та Парламенту Світлана Михайловська, заступник директора Європейської Бізнес Асоціації.

Напередодні нового бізнес-сезону експерти Асоціації актуалізували перелік пріоритетних законопроєктів, ухвалення яких позитивно вплине на умови роботи бізнесу в Україні та хотіли б звернути на них увагу народних обранців. Водночас деякі з них потребують доопрацювання, тож ми закликаємо до спільної роботи над цими законодавчими ініціативами та врахування думки бізнесу.

Для подальшого розгортання інфраструктурних реформ, бізнес закликає прийняти наступні законопроєкти, що чекають на увагу народних депутатів та запустять важливі зміни у галузі залізничного та річкового транспорту:

• Законопроєкт №1196-1 про залізничний транспорт

• Законопроєкт №4168 про створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів

Для подальшого розвитку сфери охорони здоров’я та прогресу у впровадженні медичної реформи експерти Асоціації чекають на прийняття наступних законопроєктів серед зареєстрованих у Парламенті:

• Законопроєкти №5736, №5737 про врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття

• Законопроєкт №5815 про удосконалення відповідальності за порушення в сфері клінічних досліджень та держреєстрації/перереєстрації лікарських засобів

Серед першочергових ініціатив харчової галузі можна виділити законопроєкти, що регулюють різні вимоги до харчової продукції:

• Законопроєкт №4568 про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами

• Законопроєкт №4554 про гармонізацію українського законодавства у сфері дитячого харчування до вимог ЄС

Для IT індустрії пріоритетним є документ, що пропонує спеціальні податкові умови для ІТ-компаній, які будуть резидентами «Дія Сіті», а саме законопроєкт №5376 про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні.

Усі перелічені законопроєкти, пріоритетні для HR напрямку, підтримуються Асоціацією за умови доопрацювання, оскільки регулюють важливі питання трудових відносин, але містять певні недоліки:

• Законопроєкт №5371 про спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва

• Законопроєкт №5388 про внесення змін до законодавства щодо дерегуляції трудових відносин

• Законопроєкт №5054 про внесення змін до КЗпП щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності

Для регуляторної сфери важливим є законопроєкт №5717 про внесення змін щодо відповідальності юридичних осіб, який має на меті закріпити можливість запровадження чинних міжнародних стандартів відповідальності юридичних осіб, які є власниками транспортних засобів, за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Експерти напрямку побутової електротехніки закликають народних депутатів першочергово прийняти законопроєкт №4537 про вдосконалення управління майновими правами правовласників у сфері авторського права.

Найбільший перелік пріоритетних законопроєктів серед представлених в Асоціації індустрій має напрямок промислової екології. Ці документи мають стимулювати розвиток та модернізацію видобувних галузей:

• Законопроєкт №4187-д* про підтримку розвитку вітчизняних галузей надрокористування

• Законопроєкт №4344 про стимулювання розвитку нафтогазовидобувної галузі

• Законопроєкт №5766* про удосконалення процедури оцінки впливу на довкілля

• Законопроєкт №2207-1-д* про управління відходами

• Законопроєкт №4461* про території Смарагдової мережі

*підтримуються за умови доопрацювання.

І нарешті важливий для митної сфери законопроєкт №5420 про криміналізацію контрабанди товарів та підакцизних товарів, який може змінити правила гри на ринку тютюну та алкогольних напоїв, підтримується Асоціацією в частині підакцизних товарів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати