Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Американський інвестор сєверодонецького «Азоту» отримав гарантії Президента

30 липня, 00:00

Покращання інвестиційного клімату в країні — одне з основних завдань влади, сформульованих Президентом Ющенком. Виступаючи 15 липня в Донецьку на зустрічі з представниками місцевого самоврядування, він ще раз наголосив, що «чесний і прозорий інвестор повинен почуватися максимально комфортно». На жаль, не завжди так відбувається. Історія створення ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» є підтвердженням цього. Чого лише не писали в газетах про це підприємство, про яких лише міфічних «господарів» хімічного гіганта не судачили!

Насправді ж із самого початку інвестором комбінату стала фірма Worldwide Chemical LLC, дочірня компанія великої корпорації IBE Trade (США), що спеціалізується на поставках, оптовому продажу й експорті добрив. Сумарно під її контролем перебувають приблизно 12% світового продажу аміаку, 6% — аміачної селітри, до 4 % — карбаміду. Проте 17 березня 2005 року Печерський райсуд м. Києва за позовом колишнього голови АТ «Луганськобленерго» пана Курбацького визнав незаконним створення ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот». Колишній глава АТ «Луганськобленерго» раптом занепокоївся заборгованістю в 63 мільйони гривень за поставлену електроенергію. Найцікавіше, що попри те, що ця заборгованість багато в чому була створена штучно, нові інвестори в травні 2005 року сплатили всі борги достроково!

Рішення Печерського суду «Азот» оскаржив в Апеляційному суді м. Києва, але той відхилив апеляцію підприємства. У цей час «Азот» підготував і подав касаційну скаргу до Верховного Суду України на рішення Апеляційного суду м. Києва.

Генеральна прокуратура України визнала створення ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» летітимним. Стаханівський міський суд Луганської області визнав правомірність створення і законність державної реєстрації ЗАТ. Десятитисячний колектив підприємства сподівається, що остання судова інстанція в країні ухвалить справедливе рішення, а це дозволить підприємству нарощувати свій виробничий потенціал, а не стане черговим ударом по інвестиційній привабливості України.

Упевненість у цьому посилила відповідь Президента України на лист американського сенатора Чарльза Е. Шумера, присвячений проблемам северодонецької компанії. Віктор Андрійович запевнив сенатора в тому, що приватний капітал в Україні недоторканний.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати