Перейти до основного вмісту

«Біблія» сталого розвитку

04 березня, 00:00

Саме так охрестили унікальний підручник економіки, виданий в Україні українською та англійською мовами за сприяння уряду Фландрії (Бельгія). Над цією книгою працювали громадяни 15 країн світу. В ній на 1119 сторінках уміщено новітні прогресивні ідеї вчених Англії, Білорусі, Італії, Канади, КНР, Молдови, Німеччини, Росії, Швейцарії, Чехії, Японії, Гани тощо. Але українській громадськості цей спільний твір презентували в посольстві Бельгії. Бо найбільший внесок у створення цього фоліанту зроблено все ж Україною та Бельгією. Вчені цих країн дійшли в результаті головного висновку, що економічний прогрес і високий соціально-економічний потенціал будь-якої держави не тільки залежать, а й конче потребують стійкого розвитку.

Провідний український автор підручника — доктор економічних наук, професор Леонід Мельник головною відмінністю цього твору називає надзвичайну цінність зібраної інформації. «Зазвичай підручники пишуться на основі наукових теорій, що розроблялися і випробовувалися протягом багаторічних досліджень. Насправді ж природа не дала людству так багато часу, щоб спочатку виношувати теорії свого власного порятунку, а вже потім ознайомлювати з ними молодь. В умовах загрози екологічної катастрофи, яка невпинно наближається, потрібно донести до майбутніх спеціалістів новітні, найпередовіші світові соціологічні, екологічні та економічні знання, які б забезпечили єдину дієву державну систему», — говорить учений.

Для бельгійського посла Марка Вінка унікальність підручника випливає з постулату, що будувати сталість розвитку потрібно, опираючись на єдність трьох компонентів. У всьому світі вже працює модель, де вони тісно переплетені, а в Україні присутні лише соціальний та економічний компоненти, вважає посол. А без третього, екологічного, — на його думку, замкнутого кругообігу не буде.

Створення підручника — це спроба зменшити бар’єри непорозуміння між західною та пострадянською освітніми школами. Першими її відчують на собі студенти старших курсів бакалавратів та майбутні магістри, які навчаються на еконочних, екологічних, соціологічних та філософських факультетах. Не завадило б ознайомитися з новим підручником й нинішньому урядовому бомонду...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати