Перейти до основного вмісту

«Бізнес-ангели» чи фіскальні агенти?

При посольствах України за кордоном хочуть запровадити посаду митно-податкового аташе
26 липня, 10:04

З такою ініціативою виступило Міністерство доходів та зборів України. «В ініціативі щодо запровадження посади митно-податкового аташе при посольствах України немає нічого спільного з «податковою розвідкою». Аташе не слідкуватимуть за українцями для виявлення їхніх доходів та закордонних активів», — пояснили в міністерстві. Така людина допомагатиме представникам українського бізнесу за кордоном та потенційним інвесторам у роз’ясненні всіх аспектів українського податково-митного законодавства.

«Головним завданням посадовців, які обійматимуть цю посаду, буде встановлення тісних зв’язків та підтримання регулярних особистих контактів з представниками податкових та митних служб країни перебування», — кажуть в Міндоходів. Крім того, відомство вважає, що це дасть змогу обмінюватися податковою та митною інформацією для ефективної протидії шахрайству. «Така співпраця дозволить отримувати найбільш повну і актуалізовану інформацію про роботу податкових та митних органів цієї країни, відслідковувати зміни у відповідних сферах законодавства і практиці його застосування для переймання досвіду та застосування його у вітчизняному законодавстві. А це, у свою чергу, створить сприятливий бізнес-клімат як для вітчизняних підприємців, так і іноземних інвесторів», — пояснили в міністерстві.

Створити такі посади планують в країнах, з якими Україна має тісні економічні зв’язки та товарообіг, як от Російська Федерація, США, КНР, Великобританія, Польща, Бельгія (представництво при ЄС) та інші країни. Чи допоможе такий аташе українським підприємцям краще освоювати ринки інших країн? Та які плюси і мінуси загалом отримає вся бізнес-спільнота, яка працює або хоче розпочати роботу в Україні? Про це «День» запитав голову парламентського комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Олександру КУЖЕЛЬ:

— Податково-митний аташе не потрібен бізнесу. Торгівлі не потрібно заважати, їй необхідні лише чітко виписані правила. Раніше при посольствах працювали торгові представники, які були радниками, помічниками для бізнесу в питаннях експорту товарів з України на зовні, але не для залучення імпорту. Саме вони давали інформацію про міжнародні виставки, розповідали, як виходити на зовнішні ринки, допомагали бізнесу вести переговори, оформлювати необхідну документацію, але їх ліквідували. А даремно, бо підприємцям для освоєння зовнішніх ринків потрібні «бізнес-ангели» при посольствах, а не фіскальні агенти. На мій погляд, митно-податковий аташе буде ще одним гаманцем, в який збиратимуть гроші з бізнесу. Бізнесмену не потрібно розповідати про податкове законодавство в посольстві, бо при виході на ринки інших країн компанії наймають податкових консультантів та аудиторську фірму, яка дає всю необхідну інформацію. Бізнес чекає повернення торгових представників у посольства України в інших державах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати