Перейти до основного вмісту

Бізнес негативно оцінив ліквідацію Міндоходів

«У сьогоднішніх умовах — це лише знівелює будь-який контроль з боку громадськості», коментують в УСПП
04 березня, 12:18

Ліквідація Міністерства доходів і зборів України дуже несвоєчасне рішення, яке може призведе лише до поглиблення економічної ситуації в державі. Про це каже голова Комісії з питань економічної політики Української спілки промисловців та підприємців (УСПП) Юлія ДРОГОВОЗ.

«Ліквідація Міндоходів з наступним створенням двох окремих відомств — центрального органу виконавчої влади у сфері податкової політики та центрального органу виконавчої влади у сфері митної політики, підпорядковані Міністерству фінансів України, є дуже передчасним, необдуманим рішенням. В сьогоднішніх умовах це лише дестабілізує роботу податкового та митного відомств, призведе до відволікання додаткових бюджетних коштів, знівелює будь-який контроль з боку громадськості», — каже експерт.

За її словами, сьогодні бізнес має цілий ряд невирішених проблемних питань, які є невідкладними. Одним із таких питань є імплементація та запровадження норм трансфертного ціноутворення, оподаткування факторингових операцій, оподаткування сільськогосподарських товаровиробників. При наданні податкових декларацій з податку на прибуток за 2013 рік бізнесу відмовляють у заліку сум авансових внесків з податку на прибуток в рахунок сплати податку на прибуток, що призводить до необхідності подвійної сплати податкових платежів за відсутності у платників податків оборотних коштів для такої сплати, каже Дроговоз. Ліквідація ж Міністерства потребує тривалого часу та заблокує роботу відомства на весь час реорганізації, що є недопустимим та призведе до негативних наслідків як в роботі підприємств, так і податкового та митного відомства.

Крім того, переконана експерт, дане рішення значно погіршить адміністрування податкових та митних платежів, так як в межах Міністерства налагоджений цілий ряд електронних сервісів, полегшений інформаційний обмін, спрощені контрольні функції. Також це призведе до зміни всіх бюджетних рахунків, що завжди супроводжується помилками при перерахуванні податкових платежів та, як наслідок, штрафними фінансовими санкціями, які в умовах економічної кризи можуть стати фінансовим тягарем, не сумісним з подальшою ефективною діяльністю платників податків.

Під питанням залишається передача функцій адміністрування єдиного соціального внеску. Якщо такі функції будуть передані в Пенсійний фонд України, платники ЄСВ зіткнуться з масою проблем, пов’язаних з передачею облікових карток таких платників, зі сплатою ЄСВ, запевняє голова Комісії УСПП.

«Не повинно бути «закритих» рішень, прийнятих без належного обговорення з громадськістю. Найважливіші кроки у сфері реформування податкового та митного законодавства повинні бути апробовані шляхом реалізації «пілотних» проектів. Ділова громадськість рекомендує уряду скасувати своє рішення щодо ліквідації Міністерства доходів і зборів України і в подальшому розглядати це питання в прозорому, відкритому режимі, на основі консультацій з бізнесом», — підсумовує Дроговоз.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати