Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Боротьба за дешеве «солодке життя»

Виробники цукру наголошують на безпідставності зростання цін
08 вересня, 00:00

Співробітники підрозділів податкової міліції Хмельницької області у складі 24 робочих груп протягом серпня перевірили одне підприємство-виробника цукру, сім посередників та 83 суб’єкти торгівлі. За словами начальника відділу організації викриття злочинів у базових галузях економіки ДПА в області Андрія Банашка, зафіксовано одинадцять фактів необѓрунтованого завищення цін, а з незаконного обігу вилучено 14,41 тонни цукру на суму 85,34 тисячі гривень.

Хмельницьке обласне територіальне відділення антимонопольного комітету у свою чергу намагалося вплинути на ситуацію і рекомендувало супермаркетам краю знизити ціни на цукор до економічно-обѓрунтованого рівня та унеможливити створення штучного дефіциту на продукт.

«Усі суб’єкти господарювання відреагували на вимоги відділення. Хмельницька філія ДП «Маркет Плазо» знизила торгівельну націнку на цукор до 7% від ціни виробника. У мережі магазинів «Сільпо» націнка на цукор була зменшена з 5 до 1 відсотка, інші товариства у середньому знизили націнку на 1 відсоток, — повідомив голова відділення АМК Віталій Олуйко. — За даними Антимонопольного комітету України, в цілому по Україні ціни на цукор вже знижено в 21 області. Найбільший спад цін у Київській та в Вінницькій областях — до 10%, в Кіровоградській — до 8,8%, в Сумській — до 7%, в Луганській — до 6,6%, Донецькій — до 5,2%, у Волинській — до 5,1% та в Херсонській — до 5%. Зафіксовано зниження роздрібних цін і з боку торговельних мереж, зокрема, в Полтавській області — до 7,5%, в Луганській — до 7,1%, в Донецькій — до 7%, в Івано-Франківській — до 5,6% та в Запорізькій — до 5,3%».

КОМЕНТАР

Леонід ОСАДЧИЙ, комерційний директор ВАТ «Шепетівський цукровий комбінат»:

— Сьогодні підприємство переживає не легкі часи. Цього року перспективи не дуже райдужні. Українські цукровики не зможуть забезпечити потребу держави в цьому продукті. Однозначно його доведеться закуповувати за кордоном. Здебільшого це буде неякісний цукор із цукрової тростини.

Що ж стосується вартості українського цукру, то вона прямо пропорційно залежить від ціни на газ, який підприємства споживають у великих обсягах. Взагалі український цукор доволі конкурентоспроможний на міжнародному ринку. Цим цукровики могли б підзаробити. Одначе відсутність міжурядових угод з цього приводу повністю перекреслюють перспективу вийти на міждержавні ринки. Наприклад, минулого року наше підприємство отримало чимало замовлень із Росії, Угорщини, Румунії, Польщі. Але жодного кілограма цукру ми не відвантажили, бо наштовхнулися на значні перепони. Крім цього, жодна країна світу не зацікавлена допускати чужих на свої ринки. З огляду на зростання вартості основного енергоресурсу, цукор дорожчатиме. Уряд обіцяв розглянути систему пільг на газ для цукроварів, але поки що це тільки обіцянки. Наразі ціна цукру на ринках України не відповідає дійсності. Цукрові заводи продають цей продукт значно дешевше. Все інше — це накрутки оптовиків та перекупників. На Шепетівському комбінаті наразі є запаси минулорічного виробництва і їх вистачить, щоб протриматися до запуску підприємства і виробництва продукту з нового врожаю. Що нас чекає надалі, прогнозувати важко. Уряд також обіцяє сприяти вирішенню питань кредитування цукрових заводів в 2009 році для переробки цукрових буряків та прискорення виплат дотації з державного бюджету в розмірі 750 грн. на 1 га посіву цукрових буряків, але ми ще тільки чекаємо.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати