Перейти до основного вмісту

«Буде завдано непоправних збитків Україні»

Малі підприємці Донецька пояснили «Дню», чому не підтримують ідеї бойкоту податкової і змінюють прописку бізнесу на... львівську
12 грудня, 12:18

Страйковий комітет українських підприємств середнього і малого бізнесу оголосив території своїх підприємств вільними від влади Президента Віктора Януковича і має намір блокувати перевірки податківців. Про це «День» повідомляв учора, посилаючись на цитату народного депутата України, члена фракції «Батьківщина» Олександру Кужель. Нагадаємо, у Спілці малих і середніх підприємців цю «ідею» засудили. Але ми вирішили трохи розширити коло коментарів і поцікавилися безпосередньо в тих, до кого було звернено «пропозицію» парламентської опозиції. Зокрема

 Артем КАНДАР, співвласник консалтингової агенції «Експерт продажів»:

 — Я не прибічник бойкоту. Кожен повинен добре робити свою справу. За підприємця «голосують» клієнти: якщо до тебе йдуть, отже, ти — молодець, ні — потрібно працювати над собою, а не вимагати щось від влади. Ми — частина цієї держави, кожен повинен відповідати за себе, і починати якісь зміни потрібно теж із себе: розвиватися, ставати професіональнішими — тоді і довкола все буде краще.

 Ганна АГАФОНОВА, приватний підприємець у сфері надання консультацій:

— Ідея Олександри Кужель невдала. По-перше, це — порушення законодавства, людей, які пристануть на заклик страйкому, можна буде притягувати до відповідальності. По-друге, при новій владі буде складно змусити підприємців знову сплачувати податки, буде завдано непоправних збитків Україні.

Мене давно не влаштовує політика донецької влади, і зараз я займаюся переведенням свого підприємства, зареєстрованого в Донецьку, на баланс львівської податкової. Податки сплачуватиму й надалі, але людям, які довели свою чесність. Ідею виношую близько двох років, але реалізовувати її почала минулого тижня, після того, як мери Львова й Івано-Франківська засудили силовий розгін Євромайдану і не дали своєму «Беркутові» вчинити протиправні дії. Також давно спостерігаю за економічною діяльністю львівської влади, раджуся з приватними підприємцями Львова — тож знаю, що роблю. До того ж, якщо я переведу оплату податків до Львова і мені там не сподобається, я зможу повернутися назад. Зараз з’ясовую процедуру легального переведення підприємства на львівський баланс.

Зі мною все просто: я надаю послуги віддалено — неможливо довести, де я реалізую свою діяльність. В Україні можливо втілити мою ідею законно, це — лібералізація ринку державних послуг. Якщо донецьким підприємцям-фрілансерам дозволять працювати і сплачувати податки вільніше, вони відчують себе справжніми господарями свого бізнесу — це нова свідомість населення. Якщо у мені все вдасться юридично, це стане новим інструментом демократії і захисту себе.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати