Через три-чотири дні обвалиться рубль...
Торговельна сесія на російському валютному ринку ММВБ почалася 3 березня різким падінням курсу національної валюти РФ по відношенню до долара, євро та бівалютного кошика.
Біржовий курс рубля вийшов на історичний мінімум до долара та євро. Всього за декілька хвилин євро подорожчав більш ніж на рубль і коштує на біржі 50,50, а долар подорожчав майже на 90 копійок. Таким чином курсова вартість долара на Московській біржі сьогодні вперше перевищила значення 37 руб./дол. До сьогоднішнього дня історичним максимумом для курсової вартості долара була цінова відмітка 37 руб./дол., зареєстрована на торгах 28 лютого 2014 року.
Обвал цін на акції російських компаній давить на керівництво Росії з урегулювання ситуації в Криму більше, ніж міжнародні політичні та дипломатичні чинники разом узяті, вважає Максим Кухар — шеф-редактор видання Forbes Україна. Про це він сказав у ефірі програми «Фінансова Україна» на каналі БТБ. «Падіння курсу акцій, — зауважує він, — стало наслідком реакції світового ринку на кримські події».
«Так, є зростання політичної напруженості довкола Криму, а з іншого боку, дуже погіршали позиції рубля в Росії, виріс курс долара. Ми цьому не раді — це погано, але цей чинник уже дуже давить на керівництво Росії в плані мирного врегулювання кримського питання», — зауважив експерт.
«Справді, в Росії ніхто не чекав коливань рубля, ніхто не чекав обвалу фондового ринку після подій у Криму, і масштаб цього тиску економічного на політичне керівництво Росії дуже високий. Я б сказав, що ця внутрішньо-економічна ситуація давить на російське керівництво більше, ніж усі міжнародні структури та дипломати разом узяті», — переконаний він.
Він також прокоментував падіння котирувань Ощадбанку Росії. «Це може вплинути дуже позитивно на збереження депозитів у банку», — зауважив він. «Депозити перебувають під захистом, адже ми бачимо, що економічні проблеми можуть регулювати певні політичні проблеми», — наголосив він.
Солідарний із ним і фінансовий аналітик Віталій ШАПРАН. Відповідаючи на питання «А що буде з ціною на нафту?», він сказав: «Якщо ринки впадуть протягом місяця так, що це відіб’ється на їхньому (російському — «День») реальному секторі та доходах Федерального бюджету, то, звичайно, вони продаватимуть нафту по 80 доларів, щоб наповнити бюджет. Тобто до тривалої військової операції вони не готові. Але поки йдеться про те, що вони проваляться в яму через фондові ринки. Вранці почало трясти ММВБ-РТС, а в обід — почне їхні ринки АДР, і так до самої ночі, доки не закриється Нью-Йорк, а вранці відкриється ММВБ-РТС, і він уже орієнтуватиметься на підсумки торгів їхніми акціями в Нью-Йорку. Якщо падіння на ФР не вдасться зупинити, то через три-чотири дні обвалиться рубль».