Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Де брати гроші?

03 липня, 00:00

Серед українських компаній, що планують вихід на боргові ринки капіталу (як українські, так і міжнародні), переважатимуть банки, рітейлери й компанії споживчого сектору. Таку думку висловив директор Управління первинних розміщень на боргових ринках капіталу групи компаній «Трійка Діалог» Дмитро Средін під час саміту фінансових директорів України.

На думку експерта, першість серед емітентів єврооблігацій (серед корпоративних позичальників) залишиться за комерційними банками, хоча, звичайно, також віталися б випуски таких облігацій компаніями інших секторів української економіки. Передбачувані об’єми запозичень обчислюватимуться десятками мільйонів доларів.

Щодо майданчиків для лістингу, то сьогодні, на думку Средіна, великі українські позичальники віддають перевагу виходу на міжнародні ринки капіталу, незалежно від того, який інструмент використовується: приватне розміщення, CLN або єврооблігації, хоча з розвитком боргового ринку країни великі емітенти стануть провідними гравцями й на локальних майданчиках. «На цей час ліквідність на українському фондовому ринку залишається досить низькою, і особливого прориву не відбувається, — зазначає експерт. — Проте ринок має дуже хороші перспективи — як з погляду об’ємів, кількості професійних учасників, так і з погляду спектра фінансових інструментів та їхніх деривативів».

Чи можна довіряти таким прогнозам? «Трійка Діалог Україна» входить до групи компаній «Трійка Діалог», ключовими напрямами діяльності є торгові операції з цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, довірче управління активами, прямі інвестиції. «Трійка Діалог» — провідна російська незалежна інвестиційна компанія, заснована в 1991 році. Розгалужена мережа її відділень діє в 12 найбільших містах Росії, а також у Нью-Йорку, Лондоні, Києві й на Кіпрі. На частку «Трійки Діалог» припадає понад 45% обігу за акціями на класичному ринку РТС і понад 25% ринку рублевих облігацій. Торговий обіг компанії за 2006 рік виріс більш ніж удвічі й перевищив $160 мільярдів. «Трійці Діалог» привласненo кредитний рейтинг міжнародного агентства Standard & Poor’s — короткостроковий на рівні «В», довгостроковий на рівні «ВВ-», за національною шкалою — «ruAA-». Компанія щорічно отримує престижні російські й міжнародні премії та нагороди, неодноразово визнавалася кращою в різних номінаціях за версією НАУФОР, Global Finance, Thomson Extel, Institutional Investor Euromoney та іншими. Загальна сума активів під управлінням «Трійки Діалог» перевищує $3,9 мільярда.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати