«Дім інновацій»
У Києві відбулася конференція інноваторів та пізнавальне шоу для всієї родини
Цей захід об’єднав науковців, інноваторів, стартаперів, бізнесменів, студентів та представників влади. «Дім інновацій» організовано громадською спілкою «Форум українського партнерства», на якому виступили: Олег Кришталь, академік Національної академії наук України, нейрофізіолог; Ігор Янковський, бізнесмен та підприємець; Ігор Новіков, посол «Singularity University» в Україні, керівник «Singularity Kyiv Chapter»; Денис Гурський, засновник громадської організації IT-волонтерів «SocialBoost», а також першого в Україні некомерційного інкубатора «1991 Open Data Incubator».
16 спікерів обговорювали перспективи розвитку, ділилися досвідом створення інноваційних проектів, а також розповіли, як в умовах обмежених ресурсів створити цікавий проект та запустити його у роботу. Зокрема були обговорені такі теми: «Як наука, бізнес та влада можуть бути корисними одне одному», «Українські інноваційні проекти: приклади наукоємних стартапів», «Створення інноваційної інфраструктури: як треба популяризувати та підтримувати інноваційні проекти», «Як зробити, щоб інновацій стало більше, і вони реально покращували наше життя».
Серед цікавих проектів можна назвати роботи з вивчення ДНК людини та розробка дієти і раціону на основі здобутих знань, нові методи дослідження Марса; застосування дронів у вітчизняному агросекторі, прикладна обробка великих баз даних, яка допомагає інтернет-магазинам краще задовольняти потреби клієнтів, роль та місце криптовалют у сучасному світі тощо. Керівник філії Університету сингулярності в Україні І. Новіков вважає, що одна з головних причин недостатнього обсягу інвестицій у науку та інновації — відсутність координації стейкхолдерів та єдиного інформаційного поля.
«Інновації мають стати нашою національною ідеєю. У нас талановиті, освічені люди. Завдяки тільки цьому, країна може економічно зрости, в рази. У зв’язку з тим, що ми маємо обмежені фінансові ресурси, нам потрібно мобілізуватися. І організувати горизонтальну комунікаційну платформу за участю бізнесу, наукового співтовариства, інноваційної спільноти і держави», — підкреслив Ігор Янковський.
А засновник першого в Україні некомерційного інкубатора «1991 Open Data Incubator» Д. Гурський переконаний, що навколо успішних проектів згодом можуть виникнути кластери, які працюватимуть в тих секторах економіки, де Україна має конкурентні переваги. Академік НАНУ О. Кришталь зауважив, що інновації виникають тільки тоді, коли у суспільстві є певна «сума знань», яку у свою чергу забезпечує фундаментальна, а не прикладна наука. Традиційно фундаментальну науку фінансує держава, однак у результаті створення сприятливих умов для розвитку наукоємного бізнесу її також підтримуватимуть інноватори та стартапери, які зацікавлені у продукуванні нових знань. Зокрема так відбувається у тих країнах, де інвестори, що вкладаються в інновації, мають податкові пільги, а держава працює над створенням інноваційної інфраструктури.
У рамках заходів відбулося й наукове свято для всієї родини. «Дім інновацій» довів, що наука та інновації можуть бути цікавими та доступними для різних людей. Організатори потурбувалися, щоб наукові шоу змогли відвідати якомога більше дітей-біженців зі сходу України. Вони спостерігали за магічним шоу «Одна година у Гогвортсі» і «Акустичне шоу», пізнавальними шоу «Навколо світу», «Реактив-шоу», «Експерименти на кухні» та «Космічна подорож». Цікавим були й майстер-класи: «Наукові фокуси», «Оптичні ілюзії», «Слайм-лабораторія» і «Наука для Шерлока Холмса».
«Дім інновацій» — це проект, який націлений на пошук шляхів, що допоможуть швидко впроваджувати інновації та зміцнювати економіку.