Доступ до... життєво важливої інформації
У столиці відкрилася перша національна виставка OPEN DATA ART, присвячена культурі використання та відкриття данихУ залах арт-центру можна побачити роботи дев’яти митців: Олексія Сая, Владислава Шерешевського, Євгена Лапченка, Валерія Пузирного, Анатолія Варварова, Давида Шарашидзе, D Yana, Юрія Бондаренка та журналістки-розслідувачки Надії Вірної, котра ілюструє свої роботи.
Щомісяця відкривається новий набір даних, але цьогоріч Україна посідає 88-ме місце з якості життя. Для порівняння: Польща перебуває на 33-й позиції. Саме тому команда організаторів Є-data поставила мету: за допомогою мистецтва звернути увагу на те, як можна змінити якість життя в країні, аналізуючи, візуалізуючи й ефективно використовуючи інформацію, що є у вільному доступі.
«Вплив відкритих даних на нас дедалі збільшується, отже, нам потрібно сформувати культуру їхнього використання, — відзначає керівник проектної команди Є-data Олександр ЩЕЛОКОВ. — Для сталого розвитку нам потрібно, щоб чиновники сприяли відкриттю інформації про використання бюджетних коштів, IT-спеціалісти створювали нові сервіси, а суспільство активно ними користувалося. На мою думку, мистецтво є одним із дієвих засобів популяризації цієї теми. Адже надихаючись відкритими даними, художники впливають на глядачів».
«Міністерство фінансів підтримувало і надалі підтримуватиме відкриття фінансової інформації, важливої для суспільства, в усіх можливих формах і форматах. Особливо — в open data, — зазначає міністр фінансів України Оксана МАРКАРОВА. — Але прозорість має сенс лише тоді, коли люди обізнані з можливостями використовувати такі дані та способами це робити. Для здійснення громадського контролю за процесами в суспільстві обов’язково треба вчитися культури користування відкритою інформацією».
Також під час виставки було представлено перший в Україні журнал про відкриті дані — MIND LAB, який надає читачам інформацію щодо всіх питань, які пов’язані з відкриттям даних, створенням сервісів, забезпеченням соціального ефекту. Матеріали випуску присвячені: якості відкритих даних та розвитку їхнього ринку в Україні; доступним е-сервісам та їхньої користі для окремого громадянина і країни; розумінню, що таке API і як його використовувати. Видання створено за підтримки програми «Ефективне управління державними фінансами», яка реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням урядів Німеччини та Великобританії.