Експансія українського яблука
Близький Схід став найбільш важливим ринком збуту
У березні-квітні 2019 року до країн Близького Сходу українські садівники експортували понад 10 тис. тонн свіжого яблука, а за перші чотири місяці року — майже 18 тис. тонн.
Головними близькосхідними імпортерами яблука із України стали Туреччина та Ірак, які імпортували в середньому близько 2 тис. тонн українського яблука щомісяця. До ОАЕ Україна експортувала понад 600 тонн яблука щомісяця протягом 2019 року, а до Саудівської Аравії — близько 150 тонн щомісяця, пише проект EastFruit.
Російський ринок залишався також дуже важливим, однак обсяги реекспорту українського яблука в Росію через країни, які займалися таким бізнесом, вперше почали поступатися обсягам поставок яблука до країн Близького Сходу. В середньому, за оцінками аналітиків проекту, щомісяця в Росію потрапляло до 3 тис. тонн українського яблука, тобто в півтора рази менше, аніж до країн Близького Сходу.
Зазначимо, що чималу частину експорту українського яблука в Туреччину спочатку було призначено не для цієї країни. Туреччина реекспортувала свіже українське яблуко в Єгипет та Ірак, а також, за непідтвердженими даними, Туреччина поставляла українське яблуко і в Росію.
Серед найбільших імпортерів українського яблука були також Швеція, Малайзія та Індія, які закуповували від 100 до 300 тонн яблука щомісяця. Серед незвичайних напрямків експорту відзначимо також поставки українського яблука до Афганістану в розмірі 185 тонн.
З огляду на швидку географічну експансію українського яблука, імпортери виявляють підвищену цікавість до міжнародного експортного форуму, який відбудеться 14 серпня 2019 року в межах IX Міжнародної конференції «Яблучний бізнес України-2019». Для участі у форумі вже зареєструвалися 12 компаній-імпортерів та мереж супермаркетів, із яких шість — представляють ОАЕ. Також у списку є великі імпортери із Гонконгу, Катару, Кувейту, Іспанії та Сенегалу.
Приєднатися до учасників торгового форуму можна всім постачальникам яблука, які мають сучасні сорти яблука, сучасні сховища і сортування, а також, бажано, сертифікат GlobalGAP та англомовний персонал. Для цього необхідно заповнити відповідну заявку на участь у події.