Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Електронний — неефективний і неточний!

Елла ЛІБАНОВА: «Якщо ми не проведемо повноцінний перепис, то просто не зможемо нормально управляти країною»
23 січня, 19:43

Уряд представив результати електронного перепису українців. Цифри шокуючі. Але більшого шоку у демографів викликала методика і реалізація перепису. Але про все по порядку.

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет, презентуючи результати електронного перепису станом на 1 грудня 2019 року, заявив, що населення України становить 37 мільйонів 289 тисяч. Серед них — 20,01 мільйона жінок та 17,28 мільйона чоловіків. За даними перепису, дітей віком до 14 років в Україні 5,756 мільйона, людей віком від 15 до 24 років — 3,584 мільйона, від 25 до 54 років — 16,458 мільйона, від 55 до 64 років — 5,243 мільйона, від 65 років і старше — 6,248 мільйона. У столиці України Києві мешкає 3,7 мільйона людей.

Дані перепису не враховують інформацію з анексованого Росією Криму та непідконтрольних Києву районів Донецької та Луганської областей.

Згідно з документом, який оприлюднив Дубілет у Telegram, під час перепису використовували три методи:

•  комбінований метод оцінки чисельності наявного населення (дані мобільних операторів, дані статистичного обстеження домогосподарств, дані реєстрів);

•  комбінований метод оцінки чисельності наявного населення (дані статево-вікової структури населення і дані реєстрів);

•  реєстровий метод оцінки чисельності наявного населення.

В уряді запевняють, що відхилення визначеної чисельності наявного населення не перевищує 2,86% від оцінок за кожним із зазначених методів.

А от за даними Державної служби статистики, станом на 1 грудня 2019 року наявне населення України становило 41,9 мільйона. Ці дані також не враховують анексований Росією Крим, але включають приблизну кількість жителів непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей.

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова попереджала, що електронний перепис населення, запропонований урядом Олексія Гончарука, виявиться неефективним і неточним.

 За словами Лібанової, побачивши відповідну заяву Дубілета, вона була «близька до істерики».

Вона вважала, що такий перепис може не визнати міжнародне співтовариство.

«Це оцінка чисельності населення. Якщо ми не проведемо повноцінний перепис, то просто не зможемо нормально управляти країною. У таблиці, яку я склала для Дубілета, все розписано щодо кожного міністерства — які дані перепису і для чого потрібні», — пояснила вона.

За словами Дубілета, Кабінет Міністрів наразі не вирішив, чи буде проводитися традиційний перепис населення наприкінці 2020 року. Це рішення мають ухвалити за два-три місяці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати