Перейти до основного вмісту

Гостомель чекає на наносупутники

Цього року авіаційно-космічний салон «Авіасвіт-ХХІ» буде найбільш представницьким
16 вересня, 00:00

З 30 вересня по 4 жовтня на аеродромі «Київ-Антонов» у селищі міського типу Гостомель, що під Києвом, відбудеться VII Міжнародний авіаційно-космічний салон «Авіасвіт-ХХІ».

За висновками організаторів салону, він стане найбільш представницьким за весь період свого існування: у показі на статичних стоянках заявлені до участі понад 80 повітряних суден — від найпотужніших літаків «Антонов» до легкомоторних літаків та гелікоптерів. Половина з них проходить також процедуру допуску до участі в демонстраційних польотах.

Будуть на салоні й свої зірки... Як повідомив на прес-конференції директор Аерокосмічного інституту НАУ Валерій Шмаров, свій пілотаж на літаку Су-30 продемонструє заслужений льотчик-випробувач СРСР, Герой РФ Анатолій Квочур. За словами Шмарова, Квочур залишається льотчиком-випробувачем №1 в Росії. Він, зокрема, є автором першої «кобри» на літаку Су-27.

Та особливо багатим салон обіцяє бути на важливі для авіакосмічної галузі контракти. Так, як повідомив радник генерального директора Національного космічного агентства України (НКАУ) Едуард Кузнєцов, НКАУ та Токійський університет підпишуть під час салону угоду про спільне створення наносупутників. Результатом цієї угоди, стверджує Кузнєцов, буде освоєння технології та можливість створення наносупутників в Україні.

Як пояснює Едуард Кузнєцов, подібні супутники цікаві тим, що важать приблизно 10 кг, і тому їх легко доставляти на орбіту. Окрім того, вони дуже функціональні: можуть виконувати такі завдання, як проведення наукових досліджень, картографування місцевості, моніторинг надзвичайних ситуацій, відстежування міграцій тварин тощо.

Є в представників вітчизняної авіакосмічної галузі й інші хороші новини, пов’язані з міжнародною співпрацею. Зокрема, у вересні розпочнеться будівництво українського стартового комплексу ракет-носіїв «Циклон-4» на бразильському космодромі Алькантара. Як повідомив Едуард Кузнєцов, днями на будівництві буде закладено пам’ятний камінь. Перший же старт з космодрому Алькантара має відбутися за півтора року.

А український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2» використовуватиметься в комплексі з німецьким супутниковим угрупованням Rapid Eye. За словами Кузнєцова, запуск супутника заплановано на жовтень і буде здійснено українсько-російською ракетою-носієм «Дніпро» з космодрому Байконур. Основні сфери застосування продуктів RapidEye — агробізнес, лісове господарство, страхування сільськогосподарських ризиків, картографічна зйомка місцевості, надзвичайні ситуації, 3D-моделювання тощо.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати