Iнновації — на службу медицині
Українські студенти здобули «бронзу» на міжнародних змаганнях з ІТ-технологійНа сьомий конкурс Imagine Cup, котрий проводить компанія Microsoft, у Каїр з усього світу з’їхалися молоді люди з проектами, які мають покращити або навіть вирішити світові проблеми людства за допомогою технологій майбутнього. Тема цьогорічного конкурсу: «Уявіть світ, в якому технології дозволяють вирішити найскладніші проблеми сучасності» буде постійною принаймні декілька років. Адже вона відображає напрямки, закладені в «Цілях розвитку тисячоліття ООН».
Українці, які вже втретє поїхали на конкурс, серед цілей тисячоліття обрали подолання бідності, медицину й енергозбереження. І втретє повернулися не з пустими руками!
Дві команди з трьох здобули треті місця в найпрестижніших номінаціях. Як розповіли учасники команди Харківського національного університету радіоелектроніки під назвою Intellectronics, ідея проекту, який вони назвали e-Health, виникла майже відразу, адже проблема медицини у нас дуже болюча. Отже, «чудо-валізка» покликана полегшити зв’язок пацієнта та лікаря. Цей прилад збирає показники про стан здоров’я людини (температура, вміст глюкози, вміст вуглекислого газу або алкоголю в диханні, пульс) і відправляє на сервер для аналізу лікарем. Найважливіше те, що інформація збирається безконтактним шляхом за допомогою спеціальних сенсорів. Таке обладнання дуже зручне для моніторингу стану хронічних хворих, немовлят і людей, що перебувають на післяопераційному спостереженні, а також хворих у віддалених населених пунктах. За свій проект у конкурсі «Системи, що вбудовуються» (Embedded Development) студенти отримали у якості призу за «бронзу» чек на суму п’ять тисяч доларів.
Як зазначили розробники з Intellectronics, проект є повністю закінчений і готовий до впровадження у життя. На конкурсі вони отримали безліч контактів від зацікавлених їхнім e-Health, який, до речі, скоро отримає патент. Знаково, що на виготовлення проекту студенти витратили близько двох тисяч доларів. І спонсором був сам наставник команди... «Зараз ми плануємо довести проект до пуття та зайнятися пошуком людей, які б захотіли втілити його в життя, проте, скоріше за все, це буде за кордоном», — говорить учасниця команди Intellectronics Олександра Дудка.
Проект іншої української команди, також із Харківського національного університету радіоелектроніки, — Baby Guards теж стосується теми медицини та здоров’я. Їхня розробка під назвою iMommy — це система, що допомагає вагітним жінкам стежити за своїм здоров’ям. Вона включає мобільний додаток, який робить оперативну діагностику і дає можливість отримувати необхідні консультації. Медичні дані, отримані за допомогою цієї розробки, дозволили б українським лікарям надавати більш адекватну допомогу вагітним жінкам. На жаль, належного визнання цей проект не отримав, проте учасники мають змогу доробити його та виступити наступного року.
Третя українська команда з Комп’ютерної академії «ШАГ», Just 4 Fun представила короткометражний фільм про альтернативні джерела енергоресурсів і бідність та своє бачення подолання цієї проблеми. «У цій номінації брали участь близько 300 тисяч студентів, а до фіналу потрапили лише шість команд, до того ж потрібно було пройти два відбірні тури... Отже, робіть висновки самі, наскільки важко було вибороти це місце», — розповідає учасник Just 4 Fun Сергій Деундіяк. Журі старання українців оцінило на третє місце та три тисячі доларів.
ДО РЕЧI
Фінал Imagine Cup наступного року пройде в Польщі. Реєстрація на Imagine Cup 2010 відкрита вже з 8 липня. Стати учасником міжнародного конкурсу може будь-який студент або школяр, що досяг 16 років, зібрав команду й пройшов реєстрацію на офіційному сайті конкурсу. Головна умова участі в змаганні — цікава ідея, перспективний проект, що команда-претендент подає до розгляду журі. Щорічно задається загальна тема змагань, у рамках якої учасники конкурсу повинні продемонструвати свої таланти й навички. Цього року кубок Imagine Cup вручався в дев’яти категоріях: «Програмні проекти», «Розробка систем, що вбудовуються», «Розробка ігор», «Робототехніка й алгоритми», «ІТ-виклик», «MashUp-проекти», «Цифрова фотографія», «Короткометражні фільми» і «Дизайн інтерфейсу».