ХРОНІКА ПОДІЙ
Наступного року український уряд має заплатити 15,3 млрд. грн. боргів, що перевищує доходи держбюджету. «Мало б статися диво, щоб в такій ситуації можна було б уникнути явища, яке називається дефолтом», — заявив в Івано- Франківську народний депутат України Віктор Пинзеник. На його думку, наявні валютні резерви Нацбанку, котрі нині становлять $1,2 млрд., і ситуація, яка склалася на валютному ринку України внаслідок тенденції до масового витоку валюти за кордон (місячні обіги обмінних пунктів зараз становлять всього $50—70 млн., тоді як до торішньої фінансової кризи вони були в 10 разів більші), роблять фінансову катастрофу невідворотною. На запитання, чи є якийсь вихід для України з глухого фінансового кута, В. Пинзеник відповів, що безвихідних ситуацій не буває. Більше того, рішення давно відомі і навіть зафіксовані на папері. «А кому потрібні ці рішення?» — запитав народний депутат. Отож, вихід почнуть шукати тільки тоді, коли люди захочуть змін, вважає В. Пинзеник.
Кредит для масложирових комбінатів
240 млн. грн. кредиту Національного й комерційних банків буде надано найбільшим масложировим комбінатам України для закупівлі насіння соняшника в сільгоспвиробників. Це визначено постановою Кабміну від 26 серпня, прийнятою для запобігання повторення ситуації з минулорічним урожаєм соняшника, коли майже половину з 2,2 млн. т насіння було вивезено за кордон трейдерами, які скуповували за бартером насіння в селян. За цього потужні комбінати, не маючи обігових коштів на закупівлю сировини, були завантажені на одну третину. Через бартерні операції бюджет не отримав значних надходжень від операцій із соняшником.
Цією ж постановою, повідомляє Інтерфакс-Україна, визначено, що в рахунок часткового погашення заборгованості за матеріально-технічні ресурси перед Державним комітетом із матеріальних ресурсів і ДАК «Хліб України» сільськогосподарські товаровиробники зобов'язані передати в Держрезерв і Держресурси 350 тис. т насіння соняшника.
Цьогорічний урожай соняшника в Україні очікується на рівні 2,2— 2,5 млн. т.
Затверджено положення про Мінфін
Указом Президента України від 26 серпня затверджено положення про Міністерство фінансів, повідомляє Інтерфакс-Україна. Як заявив заступник голови адміністрації Президента Павло Гайдуцький, указ підписаний у рамках адміністративної реформи. Відповідно до положення, Мінфін забезпечує реалізацію фінансової, бюджетної і податкової політики в державі. П.Гайдуцький підкреслив, що податкова політика, «як така», тепер повністю зосереджена в Мінфіні. «Після видання цього указу і затвердження нового положення за Державною податковою адміністрацією зберігається функція адміністрування податків», — зазначив він. За словами П.Гайдуцького, питання, які стосуються системи оподаткування, рівня податків, податкового навантаження, співвідношення податків до ВВП, їх «автентичності щодо податкової бази», покладені на Мінфін. Мінфінові підпорядковані Державне казначейство, Контрольно-ревізійне управління, Державна пробірна палата. На Мінфін покладено координацію, зокрема, у справах Комітету з питань нагляду за страховою діяльністю, Комітету з питань державної монополії на виробництво та обіг алкогольних і тютюнових виробів.
МВФ — наша віра і надія
Міжнародний валютний фонд прийме позитивне рішення щодо надання Україні чергового траншу в рамках програми розширеного фінансування EFF, вважає голова Національного банку України Віктор Ющенко. Про це він сказав на прес-конференції у п'ятницю.
За словами голови Національного банку, НБУ і Кабінет Міністрів направили лист намірів до МВФ, який, на його думку, має вплинути на рішення Ради директорів МВФ (остаточне рішення буде відомо 6 вересня поточного року), повідомляє УНІАН.
За словами В. Ющенка, монетарна частина показників в нормі, і всі цифри свідчать, що Україна подолала кризову ситуацію, а банківська система відновлює ліквідність. Коментуючи питання підвищення житлово-комунальних тарифів, В.Ющенко заявив, що вважає цю дискусію «непринциповою». На думку голови НБУ, питання тарифів можна вирішити на муніципальному рівні.
Голова НБУ сподівається, що Рада директорів МВФ знайде аргументи української сторони переконливими.
Як вже повідомляв УНІАН, візит української делегації Вашингтон заплановано на 31 серпня.
«Оріана» шукає партнерів
ВАТ «Концерн «Оріана» підписав три угоди про співпрацю з іноземними партнерами, повідомляє Інтерфакс-Україна.
За словами президента ВАТ Івана Бісика, пропозиції про створення СП надійшли, зокрема, від російської компанії «Лукойл», британського консорціуму, який очолює компанія Livsli, угорської компанії Tiszai Vegyi Kombinat RT (TVK Rt, Тісайський хімкомбінат).
Усім цим компаніям передані пропозиції забезпечити виробництво сировини в необхідній кількості, гарантувати попередню оплату її переробки, забезпечити концерн енергоресурсами, погасити заборгованість за них, а також «брати участь і вирішувати питання заборгованості із зовнішніх кредитів і із внутрішньої заборгованості — як до бюджету, так і із зарплат». «Оріана» вже підписала протокол про наміри про створення СП на базі основного виробництва з консорціумом англійських фірм, який очолює компанія Livsli, а також із групою компаній на чолі з угорської TVK Rt.
Випуск газети №:
№158, (1999)Рубрика
Економіка