ХРОНІКА ПОДІЙ
Нафтова допомога дорого коштує
Україна заплатила Азербайджану $5 млн. за дизельне паливо, повідомив на переговорах у Києві перший заступник прем'єр-міністра Азербайджану Аббас Аббасов. За словами Аббасова, Україна заплатила $1 млн. за перші 50 тис. тонн дизельного палива, $1 млн. — за транспортування і $3 млн. як попередню плату за решту дизельного палива — 450 тис. тонн. На 27 липня в Україну надійшло 29 тис. тонн дизельного палива з Азербайджану. За даними МінАПК, паливо постачається господарствам за ціною 1000 гривень/тонна. Україна купує в Азербайджані дизельне паливо по 112 доларів/тонна франко-завод.
Імпортером дизельного палива в Україну визначено державну компанію «Укрресурси». Оператор на території України — концерн «Украгротехсервіс». Нафтопродукти будуть постачатися сільськогосподарським підприємствам на умовах товарного кредиту і 50% попередньої оплати. Постачання нафтопродуктів з Азербайджану буде здійснюватися до жовтня, повідомляють Українські новини.
Ті, що відстають, — ліцензії на стіл
У 5 банків — Волиньторгінвестбанку, банку «Класик», банку «Амаско», Інтерконтактбанку і банку «Абсолют» призупинено до 1 січня ліцензію на право здійснювати всі види банківських операцій, за винятком ведення рахунків і касового обслуговування клієнтів, а також відкриття коррахунків в іноземній валюті в українських банках, повідомляють Українські новини. У постанові НБУ мовиться, що всі ці банки мають капітал менше за 1 млн. гривень, а також не виконують програми капіталізації. Крім того, постановою передбачено призупинення терміном на 1 рік ліцензії на право здійснювати валютні операції на міжнародних ринках та операції з банківськими металами 14 банків: Південкомбанку, банку «Земельний капітал», Ікар-банку, банку Creditanstalt- Україна, банку «Південний», Імексбанку, Реалбанку, банку «Грант», Регіонбанку, банку «Приватінвест», Полікомбанку, банку «Геосантріс», Експобанку, Легбанку. Усі інші банки-порушники мають виконати ліцензійні вимоги до 1 січня 2000 року.
Електростанції на голодному газовому пайку
У зв'язку з незадовільним станом розрахунків підприємств Міненерго за газ, «Нафтогаз України» не в змозі забезпечити постачання газу щодоби тепловим електростанціям в обсязі 32 млн. кубометрів, мовиться в зауваженні голови «Нафтогазу України» Ігоря Бакая до проекту постанови Кабміну про підготовку електростанцій Міненерго до осінньо-зимового періоду.
На думку І. Бакая, постачання газу електростанціям у зазначеному об'ємі можливе тільки за наявності постійної схеми розрахунків енергетиків за газ. Тепер енергокомпанії практично не розраховуються за використаний газ «Нафтогазу України» і Державного резерву; загальна заборгованість підприємств Міненерго за газ становить більше ніж 4,5 млрд. гривень, повідомляють Українські новини. І.Бакай запропонував Кабміну зберегти постачання газу електростанціям у раніше встановлених урядом об'ємах (12,1 млн. кубометрів газу за добу).
Чи повірить інвестор?
До листопада-грудня Мінфін розраховує підготувати випуск приватизаційних облігацій, кошти від розміщення яких будуть використовуватися для виплат за зовнішнім боргом 2000 року, сказав міністр фінансів Ігор Мітюков Українським новинам. «Це дасть нам можливість залучати гроші до початку приватизації, але в той же час це захистить інвесторів, давши їм можливість активно брати участь у процесі приватизації», — сказав він. І. Мітюков повідомив, що Мінфін підготував доповідну записку КМ про необхідність створення робочої групи для підготовки проекту випуску облігацій, яку має очолити віце-прем'єр Сергій Тигипко за участю представників ФДМ, Національного банку, Мінфіну та Міністерства економіки. «Я зараз не можу сказати про обсяги (випуску). Однак якщо всього нам треба залучити (від приватизації наступного року) 800 млн. доларів, то йдеться про сотні мільйонів доларів, які можуть бути залучені за рахунок використання таких інструментів», — сказав міністр фінансів.
У втратах звинувачуватимуть погоду
Колективні господарства намолотили 16 093 тис. тонн зерна, в тому числі за останній тиждень (23 — 30 липня) — 4 897 тис. тонн, повідомив Українським новинам заступник начальника Головного управління землеробства Міністерства АПК Іван Мартинюк.
Озимої пшениці господарства зібрали 10 614,3 тис. тонн, у тому числі за останній тиждень — 3 034,7 тис. тонн. За день господарства одержують 502 тис. тонн зерна. «Господарства намагаються зібрати швидше. Збирання довше на один день означає втрату центнера з гектара», — сказав Мартинюк.
Колективні господарства зібрали 7774,7 тис. га ранніх зернових, або 77 відсотків площ, у тому числі озимої пшениці — 4597,1 тис. га, або 88 відсотків, намолотили — 7319,6 тис. га, пшениці — 4425,2 тис. га. Середня врожайність зернових становить 22,0 ц/га, пшениці — 24,0 ц/га. Закінчують збирання ранніх культур господарства Криму, які обмолотили 91 відсоток площ — 396,1 тис. га і одержали 891,8 тис. тонн зерна; Одеської області — 94 відсотки площ, або 694,0 тис. га, зібрали 1748,0 тис. тонн зерна; Херсонської — 91 відсоток, або 513,3 тис. га, зібрали 1094,5 тис. тонн зерна.
Випуск газети №:
№141, (1999)Рубрика
Економіка