Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

03 червня, 00:00

Запорізький «Водоканал» дочекався- таки підписання гарантійного договору між ЄБРР і Україною щодо проекту розвитку системи водопостачання та очищення води в місті.

Як повідомив директор запорізького держпідприємства «Водоканал» Петро Спасюк, проект передбачає завершення будівництва очисних споруд лівобережної частини міста, припинення скидання неочищених стоків у Дніпро, замінення зношених водопровідних мереж, замінення обладнання на менш енергоємне та створення робочих місць на період виконання інвестиційної програми.

Вартість всього проекту — $42 млн., він розрахований на 15 років. Кредит ЄБРР становитиме $28 млн., $9 млн. вкладе «Водоканал», $3 млн. — місто і $2 млн. — безвідплатна допомога Данії, Англії та програми «Tacis». Кредит пільговий: впродовж чотирьох років виплачуються лише відсотки. «Для того, щоб благополучно реалізувати проект, — сказав кореспонденту «Дня» Віктору ПУЖАЙЧЕРЕДІ П.Спасюк, — слід передусім покінчити з неплатниками. Цього року сплата за наші послуги має становити не менше ніж 50%, а 2001 року — не менше ніж 85%».

Указ про розподіл продукції

Президент підписав Указ про угоди щодо розподілу продукції між інвесторами й державою в сфері пошуку, розвідки й видобутку корисних копалин, повідомляють Українські новини. Згідно з Указом, від імені держави угоду підписує Кабінет Міністрів або спеціально створена для цього міжвідомча комісія.

Інвесторами можуть бути фізичні та юридичні особи, резиденти й нерезиденти, котрі мають документальне підтвердження кваліфікації, технічні та фінансові можливості для використання надр. Право на підписання угоди про розподіл продукції з кожної ділянки надр інвестор повинен виграти на конкурсі.

Угодою визначаються умови, відповідно до яких продукція поділяється на компенсаційну (передається інвестору як відшкодування витрат на освоєння корисних копалин) і прибуткову (розподіляється між інвестором і державою на умовах, передбачених угодою). Компенсаційна частина продукції не може перевищувати 70% від загального обсягу видобутку, при цьому інвестор отримує компенсацію тільки за ті витрати, які він поніс після підписання угоди про розподіл продукції.

Податкова шукає резерви

Державна податкова адміністрація України готує пропозиції щодо збільшення надходжень до бюджету за рахунок додаткового оподаткування грального бізнесу й реклами, повідомив керівник ДПАУ Микола Азаров. За словами М. Азарова, ДПАУ вважає за доцільне збільшити вартість патенту на гральний бізнес до «досить високого рівня, але прийнятного для бізнесменів». За неофіційними даними, передбачається збільшити вартість патенту вдвічі.

Як повідомив М. Азаров, 1998 року прибуток підприємств, що займаються рекламою, становив близько 1 млрд. грн. ($267 млн.), тим часом надходження до бюджету від рекламної діяльності незначні. На думку М. Азарова, в рекламному та гральному бізнесі закладено «великий резерв» для збільшення надходжень до бюджету.

ДПАУ також пропонує збільшити в 30 разів плату за видачу атестата на право імпорту, експорту, оптової та роздрібної торгівлі аудіовізуальними товарами й фонограмами, заявив керівник ДПАУ. За підрахунками ДПАУ, підвищення плати за видачу атестата в 30 разів збільшить надходження до держбюджету (на 80 млн. грн.), повідомляють Українські новини.

Мінтранс «засідав» у Криму

Голова Ради Міністрів Автономної Республіки Крим Сергій Куніцин повідомив, що 1998 року зростання обсягів виробництва в республіці становило 2,3%, а за перший квартал поточного року — 8,5% до відповідного періоду минулого року.

Це сталося значною мірою через те, що минулого року курорти Криму відвідало на 1 млн. осіб більше, ніж 1997 року. В основному відпочиваючими були росіяни. Проте цього року позитивні підсумки під питанням. Конкуренція на українсько-російському ринку курортів і туризму зростає. Росія зняла ПДВ на путівки в межах РФ, значно знизила ціну квитків на залізничні перевезення до своїх міст-курортів. Наприклад, білет на поїзд «Москва-Сочі» коштує 200 тис. російських рублів, а на напрямок Москва-Сімферополь — 800 тис. руб.

За рішенням спільного засідання колегії Мінтрансу України та Ради Міністрів АР Крим планується знизити тарифи на залізничні та авіаційні перевезення на маршруті Москва-Сімферополь і Санкт-Петербург-Сімферополь, відкриваються 15 додаткових маршрутів міжобласного та 100 маршрутів внутріобласного сполучення.

Антимонопольний дав «добро»

Антимонопольний комітет ухвалив створення «Української асоціації металолому», повідомляють Українські новини. АМК ухвалив також засновницький договір і статут асоціації.

В асоціацію ввійшло близько 60 компаній, що працюють переважно з ломом чорних металів. За даними Мінпромполітіки, в Україні зареєстровано близько 2000 компаній, чия діяльність пов'язана з металоломом.

Асоціацію створено для участі в розробці та експертизі проектів законодавчих і нормативних документів, держпрограм, взаємодії з органами влади. Асоціація збирається впливати на регулювання питань ліцензування діяльності і експорту, ставок експортного і імпортного мита, митного і валютного регулювання, кредитування, оподаткування і ціноутворень. На думку членів асоціації, в Україні існує невиправдано високий рівень державного регулювання діяльності підприємств галузі, особливо в сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати