Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ХРОНІКА ПОДІЙ

20 травня, 00:00

Національний банк повторно запропонує Верховній Раді ратифікувати Угоду про відкриття другої кредитної лінії Європейського банку реконструкції та розвитку на підтримку малих і середніх підприємств, — сказав Українським новинам директор департаменту міжнародних зв'язків НБУ Олег Рибачук. «Ми ще раз проведемо консультації й маємо намір винести питання на ратифікацію наступного тижня», — сказав він. Тринадцятого травня Верховна Рада не набрала голосів для ратифікації цієї угоди, «за» проголосувало всього 78 депутатів при необхідних 226. Перший заступник голови правління Нацбанку Володимир Стельмах раніше говорив про те, що цю угоду може своїм указом ратифікувати Президент. Рибачук указав, що такий шлях може викликати запитання з боку юристів ЄБРР, оскільки законодавство вимагає ратифікації кредитних угод під гарантію уряду парламентом. Угоду про другу кредитну лінію ЄБРР обсягом 80 млн. євро було підписано НБУ і ЄБРР 8 травня минулого року. ЄБРР уже тричі переносив дату відкриття лінії через затримку з ратифікацією парламентом.

Дефіцит — 582 млн. грн.

Фінансування дефіциту зведеного бюджету України за період з 21 квітня по 11 травня збільшилося з 14 млн. грн. до 582 млн. грн. При цьому, як повідомило агентству Інтерфакс-Україна інформоване джерело в уряді, за рахунок внутрішніх джерел бюджет було профінансовано на 726 млн. грн., тоді як зовнішнє фінансування становило «мінус» 144 млн. грн.

Державним бюджетом на 1999 рік максимальний дефіцит бюджету встановлено в розмірі 1 240 млн. грн., або 1% ВВП. Після прийняття бюджету уряд заявив про намір знизити реальний дефіцит до 0,5% ВВП. І все ж таки з початку року чисте фінансування Національним банком Міністерства фінансів через ринок ОВДП становило 926 млн. грн.

За даними джерела, НБУ істотно перевищив ліміти фінансування уряду (більш ніж на 900 млн. грн.), що пов'язано з низькими обсягами зовнішніх надходжень і відсутністю внутрішніх покупців держоблігацій.

Примушення крокує попереду

У Вінницькій областi зареєстровано 152 порушення у сферi податкового законодавства. Порушено 129 кримiнальних справ, виявлено 53 фiктивнi фiрми і 9 пiдпiльних цехiв з виготовлення фальсифiкованої горiлки. Сума несплачених податкiв за кримiнальними справами досягла 6,8 млн. грн.

Завдяки таким діям податківців за чотири мiсяцi року завдання зі збирання податків виконано на 100,1% (у квiтнi — на 107%). На 4,9%, а у квiтні — на 22,5% перевиконала чотиримiсячне завдання податкова мiлiцiя. Ще краще працювали пiдроздiли примусового стягнення податкiв: з початку року вони вилучили у боржникiв готiвку на суму понад 7 млн. грн. (за аналогiчний перiод минулого року — 2,5 млн. грн.), описали 373 службовi автомобiлi, з яких 111 продано загалом за пiвмiльйона гривень, ще на 11 млн. грн. реалiзовано iншого рухомого майна пiдприємств. Експерти вважають, що ентузіазм податківців багато в чому нагадує татаро-монгольську навалу. Вiктор МЕЛЬНИК, «День»

У системі торгів можливі зміни

Українська міжбанківська валютна біржа може змінити умови роботи біржової електронної системи торгів (БЕСТ), повідомив Українським новинам прес-секретар УМВБ Ігор Миколюк. За його словами, ситуація щодо БЕСТ і можливість змін обговорюватимуться на біржовому комітеті УМВБ, що відбудеться наприкінці травня — початку червня. «Справа в тому, що питання комісійних і всього іншого — це компетенція біржової ради», — сказав Миколюк.

УМВБ запустила БЕСТ 5 травня. Договори на участь у торгах БЕСТ уже підписали 13 банків, однак досі в системі не укладено жодної угоди. Банкіри кажуть, що їм зручніше й дешевше торгувати валютою на позабіржовому міжбанківському ринку. БЕСТ дозволяє торгувати гривнею проти долара, марки та євро з гарантуванням угод банком «Кліринговий дім». За участь у торгах треба платити комісійні в розмірі 0,15% від суми угоди. УМВБ оцінює вартість проекту в $1,5 млн. З 19 березня валютні торги на УМВБ із встановленням фіксингу зупинено згідно з рішенням Нацбанку.

До виборів хліб встоїть

Міністерство економіки України вважає, що для підвищення цін на хліб у регіонах нині «немає жожних підстав», повідомив агентству Інтерфакс-Україна заступник міністра економіки Віктор Кальник. «Я не думаю, що є необхідність підвищувати ціни на хліб через те, що нічого не змінилося (в ціні на зерно. — ІФ-У )», — сказав він. «Поки немає нового врожаю, й ми не знаємо ціни нового врожаю. Крім того, ціна на світових ринках не дуже висока», — додав замміністра. В. Кальник повідомив, що Мінекономіки має дані про два факти підвищення цін на хліб (в Криму та в Одесі).

Соняшникова олія не потече

Міжнародний валютний фонд, мабуть, не дозволив уряду України встановити експортне мито на соняшник, що, як вказують експерти, могло б привести до зниження цін на насіння соняшнику на українському ринку.

Експерти вважають, що спроба встановити експортне мито свідчить про прагнення МінАПК спровокувати занепокоєння на ринку. На їхню думку, втручання МВФ призведе до того, що баланс між експортом насіння та завантаженням олійних заводів вирішиться відповідно до законів ринку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати