Хто купить «Азот»?
У разі продажу ВАТ «ДніпроАЗОТ» його нинішніми власниками, потенційними покупцями контрольного пакету акцій можуть стати російські виробники аміачних добрив. Таку думку висловив аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital Володимир Нестеренко. За його словами, йдеться про виробників, які мають надлишок товарного аміаку, що міг би бути використаний для виробництва карбаміду на «ДніпроАЗОТі». «Враховуючи, що «ДніпроАЗОТ» фізично може підключитися до аміакопроводу Тольятті—Одеса, забезпечивши таким чином найдешевшу доставку російського аміаку, цей варіант заслуговує на увагу», — зазначив Нестеренко.
Водночас, на думку аналітика, найбільш імовірним покупцем у разі продажу підприємства, швидше за все, буде компанія, яка зможе забезпечити поставки газу на «ДніпроАЗОТ» на умовах, що гарантують позитивну рентабельність, наприклад, за давальницькою схемою.
Сьогодні ринкова капіталізація «ДніпроАЗОТу», повідомляє УНІАН , складає майже $146 мільйонів, але ціна, яку буде готовий заплатити гіпотетичний інвестор за компанію, може відрізнятися від його поточної капіталізації. «З одного боку, ціна операції враховуватиме перспективи подальшого розвитку компанії в умовах зростання вартості газу, а з іншого — стратегічний інвестор може бути готовий заплатити премію за набуття контролю за компанією. Крім того, структура операції може мати на увазі продаж не акцій, а активів компанії», — зауважив Нестеренко. «У будь-якому випадку, міноритарні акціонери не повинні постраждати, враховуючи, що акції скупаються за досить високою ціною», — додав він.
Нагадаємо, що останнім часом на фондовому ринку активізувалася скупка акцій ВАТ «ДніпроАЗОТ». І аналітики фондових компаній пов’язують це з намірами групи «Приват» продати підприємство, яке спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду, каустичної соди і хлору. «ДніпроАЗОТ» належить до п’ятірки найбільших хімічних підприємств України. Його чистий дохід у 2005 роцi становив 955 мільйонів гривень, чистий прибуток — 152 мільйона. Статутний фонд перевищує 351,5 мільйона гривень.
Випуск газети №:
№36, (2007)Рубрика
Економіка