Перейти до основного вмісту

Хто відповідатиме за додаткові ризики?

Фінансисти висувають претензії до уряду
10 листопада, 00:00

До Верховної Ради України надійшов підготовлений Мінфіном і схвалений урядом проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Однак Асоціація українських банків вважає, що цей документ носить явно дискримінаційний характер і свідчить про «свідомі дії уряду, направлені на збільшення ризиків діяльності українських банків» і пов’язаний iз податковою політикою, яку проводить Мінфін щодо банківської системи. У своїй заяві з цього приводу АУБ наголошує, що в разі прийняття законопроекту, банкам вдруге за цей рік буде зменшено норматив створення страхових резервів за рахунок валових витрат, що говорить про цілеспрямовані дії влади.

Законопроектом передбачено також розформувати створені банками згідно чинного законодавства страхові резерви за попередні роки. З якою метою? Щоб дестабілізувати роботу банку під час виборчої кампанії, відповідає АУБ. Крім того, банкам пропонується збільшити валові доходи на суму страхових резервів попередніх років. Це порушує ст. 58 Конституції України, вказують автори заяви, якою визначено, що «закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи».

Асоціація вважає, що заяви працівників Мінфіну в ЗМІ про те, що створення банками страхових резервів є «схемами ухилення від оподаткування» свідчать або про низький рівень їхньої кваліфікації, або про свідоме формування негативного іміджу української банківської системи. «Хто в Україні відповідає за якість державних кадрів?» — запитує АУБ.

За висновками МВФ, в Україні існують надзвичайно несприятливі умови для банківської діяльності. Це і великі економічні, судові й адміністративні ризики, низька доходність та низька прибутковість банківської діяльності (через що гальмується повноцінне надходження капіталу в банківську систему). На думку банкірів, уряд України продовжує погіршувати умови та посилювати ризикованість банківської діяльності.

«Хто в нас відповідає за те, щоб уряд діяв на покращення умов життя та роботи українських громадян і суб’єктів господарювання, а не на їхнє погіршення?» — запитує президент АУБ Олександр СУГОНЯКО, наголошуючи на тому, що стабільність банківської системи потрібна всьому суспільству.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати