КОРОТКО
Майже 23 мільйони осіб уже внесено до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, створеного Державною податковою адміністрацією України. Процес ідентифікації населення України щодо своєчасності й повноти сплати податків набирає обертів. Позаду перший його етап, коли було створено автоматизовану інформаційну систему з контролю за сплатою фізичними особами податків та інших платежів - Держреєстр. На другому етапі, що проходить нині, відбувається наповнення базового фонду інформацією, яка звідусіль стікається в податкові служби.
Ідентифікаційний номер платника є єдиним для всіх податків. У зв'язку із цим міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади було доручено внести реквізит "ідентифікаційний номер" у всі форми первинних і звітних документів, що містять інформацію про сплату податків фізичними особами. Одночасно органам, що здійснюють державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, було наказано замінити присвоєні раніше коди на ідентифікаційні номери Держеєстру.
Як повідомила начальник Головного управління Державного реєстру фізичних осіб ДПАУ Зоя Грицюк, жодних термінів для отримання громадянами довідок про присвоєння ідентифікаційного номера законом не встановлено. Тим часом, потреба в наявності ідентифікаційного номера доволі широка: він необхідний при виплаті заробітної плати за основним і не основним місцем роботи, при отриманні дивідендів та гонорарів, проведення банківських операцій за рахунками фізичних осіб (крім анонімних валютних рахунків і рахунків фізичних осіб - нерезидентів), під час укладення правових договорів (заповіт, купівля-продаж, оренда майна тощо), під час ввезення товару на територію України.
Цей перелік не є вичерпним. Щоб убезпечити себе від можливих несподіванок, краще одразу запастися ксерокопіями довідки - стане в нагоді потім ще не раз. До речі, сама довідка, за словами З. Грицюк, - документ тимчасового характеру: надалі громадянам видаватиметься пластикова картка із вказівкою ідентифікаційного номера.
Для тих, хто звик відчувати пієтет перед паспортними даними законослухняних громадян словосполучення "ідентифікаційний номер" поки що звучить незвично. Але це незабаром мине, так само як і відчуття внутрішнього дискомфорту тому, що нас, наче піддослідних пернатих, "окільцювали". Що ж, доведеться всім нам звикати до прозорості своїх прибутків, що давно вже стало нормою в цивілізованому світі.
Друге народження або викидень? Михайло БІДЕНКО, "День" Глава Харківської облдержадміністрації Олег Дьомін затвердив заходи щодо поліпшення побутового обслуговування населення на 1998-2000 роки. Районним адміністраціям, виконкомам і підприємствам побутового обслуговування доручено забезпечити такі видів сервісу, як послуги лазень, перукарень, майстерень з ремонту одягу та взуття, ремонт складної побутової техніки і житла, хімчистка одягу.
Однак викликають сумніви принаймні дві обставини. По-перше, служба побуту на селі завжди була збитковою - так звідки ж візьмуться кошти тепер? По-друге, що робити, коли будинки комплексних приймальних пунктів вже приватизовані й перепрофільовані новими власниками? Без розв'язання цих питань ефективність заходів може знизитися. Продовжено термін нарощування статутних фондів комбанківНацбанк України продовжив до 1 квітня 1998 р. термін нарощування комерційними банками статутних фондів до мінімального розміру - 1 млн. екю, повідомив агенції Інтерфакс-Україна директор департаменту безвиїзного нагляду НБУ Юрій Герасименко. Ця ухвала, за його словами, передусім стосується 17 з 227 комерційних банків, зареєстрованих в Україні, які до 1 січня сплатили статутний фонд у розмірі 1 млн. екю, однак не зареєстрували його. Зі слів Ю.Герасименка, продовження термінів реєстрації статутних фондів "зумовлене прагненням НБУ зберегти довіру до банків з боку громадян України і суб'єктів господарювання, які були засновниками цих фінансових структур". Квотування цукру 1998 року не будеМіністр агропромислового комплексу Юрій Карасик рекомендував начальникам облуправлінь сільського господарства приступати до укладання договорів про постачання цукрового буряку на переробку на цукрові заводи. Згідно з інформацією агенції "Українські новини", укладання договорів намічено завершити до 1 березня. На думку міністра, до цього часу буде підписано постанову Кабміну про виробництво цукрового буряку і цукру в Україні, яка передбачає розширення посівних площ цукрового буряку до 1200 тис. га Квота на виробництво цукрового буряку і цукру встановлюватися не буде. Мабуть, уряд також відмовиться від встановлення мінімальної ціни на цукор.
Випуск газети №:
№30, (1998)Рубрика
Економіка