Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ЕКОНОМІКА

29 квітня, 00:00

«ЛиНОС» отримав відстрочку

Кабмін надав відстрочку АТ «Лисичанськнафтооргсинтез» («ЛиНОС») у погашенні заборгованості по платежах до бюджету в розмірі 46,3 млн. грн., повідомляє Інтерфакс-Україна. Відстрочка надається на період з 1 лютого по 30 грудня 1999 р. із застосуванням нульової ставки за використання кредиту. Відповідальність за своєчасну сплату відстроченої суми покладається на керівництво АТ Ф'ЛиНОС''. Як раніше повідомлялося, уряд зобов'язав Мінфін погасити прострочену заборгованість АТ Ф'ЛиНОС'' у розмірі 10,8 млн. євро по кредиту Westdeutsche Landesbank. Борг буде погашено за рахунок коштів держбюджету, передбачених на погашення і обслуговування державного зовнішнього боргу в 1999 р.

Україна продовжує сподіватися на квоту

Україна, ймовірно, домовиться з Росією про продовження терміну дії безмитної торгівлі цукром у рамках митної квоти в 600 тис. тонн, вважає віце-прем'єр з питань АПК Михайло Гладій. У інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна він сказав, що переговори між Україною та РФ з цієї проблеми проходять досить успішно. За словами першого заступника міністра АПК Леоніда Сваткова, вже зараз російські трейдери виявляють зацікавленість в українському цукрі через його дефіцит на внутрішньому ринку РФ. Л.Сватков повідомив, що за 15 місяців 1998—1999 рр. було укладено контракти на постачання українського цукру на 290 тис. тонн, фактично Росія закупила 60 тис. тонн.

Роздрібний товарообіг падає

У січні-березні обсяг роздрібного продажу зменшився на 11,7% у порівнянні з першим кварталом 1998 року й становив 4471,3 млн. грн., повідомили «Українським новинам» у Держкомстаті. У березні через роздрібну торгівельну мережу продано товарів, разом з системою громадського харчування, на 1673,2 млн. гривень, що на 225,3 млн. грн. (11,9%) менше, ніж у березні 1998 року. У порівнянні з лютим 1999 року роздрібний товарообіг збільшився на 17,7% — 252,3 млн. грн. Найбільший обсяг продажу у січні-березні зафіксовано у Києві — 16,6% загального обсягу продажу. Серед областей найбільший обсяг продажу в роздрібній торгівлі в першому кварталі зафіксовано в Донецькій області — 9,6% (429,4 млн. грн.), Дніпропетровській — 9,2% (410,3 млн. грн.), найменший — в Тернопільській — 1,2% (54,9 млн. грн.), Рівненській — 1,4% (60,7 млн. грн). Незалежні фахівці вважають, що Держкомстату вдається враховувати не більше як 40% від фактичного обсягу роздрібного продажу в Україні.

РЕГІОНИ

За підсумками першого кварталу обсяги виробництва на Криворіжжі зменшилися на 7,7%. Серед 50 найбільших підприємств лише Центральний та Південний гірничо-збагачувальні комбінати утрималися на минулорічному рівні. Недоїмка до бюджету з початку року зросла більше ніж на 15 млн. грн. і сягнула понад 460 млн. грн. Не зменшилася й сума заборгованості із зарплатні, яка вимірюється 130 млн. грн., повідомляє Володимир ГОНЧАР.

В статті доктора економічних наук Олексія Плотникова «Про що мовчить Президент?», надрукованій 28 квітня, з технічних причин сталася помилка. Насправді сума боргу в Україні становлять не $1,2 млрд., а $11,2 млрд. Приносимо вибачення автору й читачам.

Інвестор виконав зобов'язання

Корпорація MetalsRussia Ltd. Сorp. (Велика Британія) вступила у володіння 40% акцій ВАТ «Донецький металургійний завод» (ДМЗ), повідомляє Інтерфакс- Україна. Акт про повне виконання інвестиційних зобов'язань було підписано у Донецьку. Згідно з актом, монтажно-пускові роботи з установки печі-ковша і машини безперервного лиття заготовок виконано на 95%. Холодний пуск комплексу заплановано на першу декаду травня 1999 р.

Згідно з інвестзобов'язаннями, покупець протягом трьох років (до 31 грудня 1999 р.) повинен був внести інвестиції в розмірі $55 млн. у вигляді поставок обладнання та проведення консалтингових і супутніх інжинірингових робіт. Інвестиції повинні бути направлені на модернізацію електросталеплавильного виробництва підприємства.

ДМЗ збирається оголосити конкурс з продажу однієї з двох доменних печей, які вимагають капремонту, повідомив «Українським новинам» заступник голови правління ДМЗ Олександр Пилипенко. До продажу планується виділити піч у окреме підприємство «Ферит». Вартість ремонту оцінюється до $15 млн.

У розвалі галузі звинувачують губернатора

Президент компанії «Ласкарідіс Шіппінг» Анастасіс Ласкарідіс під час зустрічі у вівторок з прем'єр-міністром Валерієм Пустовойтенком висунув до української сторони серйозні претензії щодо спорудження на замовлення компанії рефрижираторів на заводі ім. 61 комунара. Тим часом чотиригодинний попереджувальний страйк і пікетування облдержадміністрації провели 27 квітня робітники ДП «Чорноморський суднобудівний завод». Крім традиційних вимог — погашення заборгованості із зарплати — корабели зажадали покарання винних за розвал галузі та негайної відставки голови Миколаївської облдержадміністрації Миколи Круглова. Як заявив кореспонденту «Дня» голова страйкому ДП «ЧСЗ» Володимир Серебряний, саме на М. Круглова страйком покладає відповідальність за розвал Чорноморського суднобудівного, а також двох інших суднобудівних заводів Миколаєва. «За два роки, що Круглов персонально курирує наш завод, стан справ різко погіршився, саме Круглов призначив нинішніх директорів і головного інженера, ефективність роботи яких надто негативна». Крім того, корабели різко виступили проти будівництва чергового танкера для грецької компанії «АВІН», що «за існуючої контрактної ціни вкотре призведе до багатомільйонних бюджетних витрат». Данило КЛЯХІН, «День»

«Добро» даватиме митниця

Уряд надав право Державній митній службі встановлювати пільговий митний режим для окремих суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, повідомляє Інфобанк. Зокрема, такі підприємства, що здійснюють зовнішньоекономічні операції, з дозволу митних органів зможуть не дотримуватися граничних термінів транзиту підакцизних товарів через територію України: ввозити більше одного автомобіля раз на 3 роки для тимчасового користування; розміщувати алкогольні і тютюнові вироби на митних ліцензійних складах; ввозити їх не тільки через ті пункти пропуску на державному кордоні, які визначено постановами уряду; імпортувати без оформлення попередніх вантажних митних декларацій товари, які іншим суб'єктам дозволено ввозити лише за наявності таких декларацій тощо.

Критерії відбору підприємств, які підпадатимуть під такий пільговий режим, Держмитслужба разом із Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі та Державною податковою адміністрацією повинна визначити до 15 травня. На їх підставі Держмитслужба має затвердити перелік підприємств, до яких застосовуватиметься цей режим.

Борги погашаються боргами

Компанія «Нафтогаз України» порушила перед російським АТ «Газпром» питання про можливість погашення частини українського боргу за природний газ на основі взаємозаліку російських боргових зобов'язань перед низкою українських банків. Такі взаємозаліки планується проводити через створений у формі ЗАТ Вексельно-розрахунковий центр НАК «Нафтогаз України».

Як повідомив Інфобанкові перший заступник генерального директора цього центру Владислав Байраков, механізм заліків ще тільки узгоджується поміж сторонами, але будуватиметься він на тому, що деякі українські банки мали свої кореспондентські рахунки в російському Інкомбанку, котрий зараз перебуває під процедурою банкрутства й головним кредитором котрого є «Газпром». Пропонується, що українські банки знімуть свої претензії до Інкомбанку щодо коштів, які перебували на цих рахунках, а відповідно «Газпром» еквівалентно зменшить свої боргові претензії до України. Збитки ж вітчизняним банкам компенсуватиме «Нафтогаз України» на основі відповідних двосторонніх домовленостей.

Згадали про селян-пенсіонерів

Перерахунок обсягів натуральної та відробіткової форм плати на грошову за оренду земельної частки (паю) селян- пенсіонерів здійснюватиметься, виходячи з фактичної собівартості за минулий рік визначених договором видів продукції, робіт або послуг, що надаються як плата за оренду. Такий порядок затверджено постановою Кабміну, повідомляє УНІАН.

Як відомо, з 1 січня 1999 р., за бажанням, селяни-пенсіонери можуть здавати в оренду свої земельні частки колективним, фермерським та іншим господарствам для сільськогосподарського виробництва. Розмір плати за оренду має бути не меншим 0,5% вартості орендованої земельної частки. Натуральну та відробіткову форми оплати за таку оренду можна перераховувати в грошову, для чого слід керуватися типовим положенням з планування, обліку і калькування собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджених постановою уряду № 452 від 1996 р.

Станом на 1 квітня 1999 р. в Україні орендується 1,5 млн. гектарів землі, третина з яких — у приватних осіб.

Українці вже бояться реформ

Стереотипи громадської думки негативно впливають на розвиток процесу приватизації в Україні, вважають вчені Українського центру соціологічних досліджень «Пошук».

Результати дослідження, проведеного центром в 1997—1998 роках, показали, що населення України підтримує реформування економіки шляхом приватизації (47% опитаних), але боїться, що реформа здійснюється в інтересах лише окремих соціальних груп: представників влади (38%), ділків тіньової економіки (37%), керівників підприємств (30%). Корінь цієї проблеми, швидше за все, в прогресуючому незадоволенні громадян своїм нинішнім становищем, а також існуючою владою (по 74% опитаних не довіряють Верховній Раді й Кабінету Міністрів і 58% — Президенту).

На думку більшості опитаних, в «післяприватизаційній» країні вироблятиметься набагато більше якісних і різноманітних товарів і послуг; працівники, нарешті, будуть зацікавлені в результатах їхньої праці, але... прибутки більшої частини населення скоротяться, можливостей для працевлаштування стане менше, що приведе до зростання соціальної напруженості (так вважають 59% опитаних). Наталя ТРОФИМОВА, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати