Коротко / ЕКОНОМІКА
Рівень інфляції у вересні — 3,8%
Офіційний рівень інфляції у вересні становив 3,8%, повідомляє агентство УНІАН. Ціни на продовольчі товари зросли загалом на 4,0%. Найбільше подорожчали кава, чай і тютюнові вироби — на 18,2 — 21,4%, крупи і бобові, зокрема рис, — на 26,5%, а також фрукти — на 12%, у тому числі цитрусові — на 35,3%. Ціни на непродовольчі товари загалом зросли на 6,1%. Найбільше подорожчав бензин — на 36,5%, зросли ціни на синтетичні миючі засоби, теле- і радіотовари, автомобілі й автотовари — на 12,2 — 24,7%, на електротовари, обчислювальну техніку, товари побутової хімії, меблі й килими — на 5,9 — 9,0%. Індекс інфляції в Росії за вересень 1998 р. становив 38%.
Вартість залізничних перевезень «прив’язана» до долара
З 1 жовтня вартість вантажних залізничних перевезень в Україні зросла більш ніж на 50%, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Надалі, згідно з наказом Мінтрансу, вона розраховуватиметься з урахуванням зміни курсу гривні до долара. Вже з 1 жовтня для розрахунків застосовуються коефіцієнти від 0,55 до 2,723 залежно від виду вантажу. Суми платежів розраховуються шляхом множення ставки прейскуранта на відповідний коефіцієнт і на курс долара до гривні. Причиною введення доларового еквівалента в Мінтрансі називають економічну кризу і зміну валютного коридору. Різка зміна тарифів, вважають у міністерстві, вплине на ціни внутрішнього споживчого ринку, оскільки 63,4% перевезень залізницею — в межах України.
Експорт пшениці може становити 2 млн. тонн
Нинішнього сезону Україна може постачити на експорт близько 2 млн. тонн продовольчої пшениці нового врожаю, повідомив заступник міністра АПК Василь Ярошовець. За його словами, на європейському ринку українська пшениця не має великого попиту через низьку якість, тому пошук партнерів провадитиметься в країнах Близького Сходу. Україна зібрала 14,5 млн. тонн пшениці, що перевищує внутрішні потреби країни (120—130 кг на людину на рік). У вересні експортні ціни на українську продовольчу пшеницю знизилися до $80—95 за тонну FOB/DAF Україна (у вересні 1997 р. — $160—175 за тонну),повідомляє Інтерфакс-Україна.
Антидемпінговий кодекс подано на розгляд ВР
Кабмін подав на розгляд Верховної Ради проект Антидемпінгового кодексу, повідомляє агентство УНІАН. Проект кодексу передбачає внесення змін до трьох чинних законів України та прийняття трьох нових законів: про захист національного виробника від імпортних поставок, які є об’єктом демпінгу, про захист національного товаровиробника від субсидованих імпортних поставок та про вжиття спеціальних заходів щодо імпорту в Україну. Законопроекти, включені до кодексу, спрямовані на усунення загрози інтервенції імпортних поставок в Україну певних товарів, які протягом останніх років завдають шкоди різним галузям національного виробництва, передусім сільському господарству, переробній, фармацевтичній, феросплавній та вугільній промисловості, приладобудуванню.
Готується випуск титанової губки
Запорізький титаномагнієвий комбінат розпочав поетапне введення в експлуатацію агрегатів з випуску губчастого титану. Як повідомив агентству Українські новини заступник міністра промислової політики Сергій Грищенко, першу партію губчастого титану планується отримати до 20 жовтня. Щомісячне виробництво має скласти близько 500 тонн, проектна потужність виробництва, яке відновлюється — 6,2 тис. тонн на рік.
РЕГІОНИ Херсонський центр підтримки бізнесу «Ньюбізнет» спільно з філіями «Західно-українського комерційного банку» і «Приватбанку» за підтримки місцевих властей оголосили про подачу інвестиційних заяв для підприємств регіону з недержавною формою власності, на основі яких буде створено «Інвестиційну карту Херсонщини». «Наша мета — залучати кошти і передові технології в економіку Півдня, — сказав у розмові з кореспондентом «Дня»» Василем ПІДДУБНЯКОМ директор бізнес-центру Федір Барулін. — Поки що таких карт не має жодна область України. Створюється потужний банк ділової інформації, одержати яку по комп’ютерній мережі зможуть вірогідні партнери у найвіддаленіших куточках земної кулі». Тим часом загальний обсяг іноземних інвестицій у економіку Херсонщини склав у першому півріччі $14,31 млн., що свідчить про слабку зацікавленість з боку бізнесменів. Серед найбільших інвесторів — Ліхтенштейн — країна за площею у 181 (!) раз менша від Херсонщини.
№192 08.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№192, (1998)Рубрика
Економіка