Перейти до основного вмісту

Коротко / ЕКОНОМІКА

16 вересня, 00:00
Нафтопереробка падає

Учора шість українських нафтопереробних підприємств зупинили свою роботу через припинення поставок російської сировини. У разі ненадходження сировини, повідомляє агентство УНІАН, найближчим часом усі нафтопереробні підприємства України зупинять свою роботу і введення їх у дію потребуватиме значних коштів. Причиною припинення Росією поставок нафти фахівці називають нестабільність на фінансовому ринку обох країн. Між тим, уряд надав право регіональним держадміністраціям регулювати ціни на нафтопродукти.

«Ні» подвійному стандарту!

Голова Держкомітету з розвитку підприємництва Олександра Кужель, як і обіцяла, підняла на ноги підприємців. Тепер вони, озброївшись зверненням до народних депутатів з вимогою ухвалити у першому читанні Закон України «Про деякі заходи щодо дерегулювання підприємницької діяльності», наполягають на збереженні дії президентського указу з аналогічною назвою, повідомляє кореспондент «Дня» Яна МОЙСЕЄНКОВА. Нагадаємо, що суперечка виникла навколо повторної сертифікації товарів, якість яких підтверджено міжнародними стандартами. О. Кужель із підприємцями виступають проти її проведення, оскільки вона лягає важким тягарем на підприємців і сприяє їхньому розоренню.

РЕГІОНИ Запорізький соняшник повинен перероблятися на запорізьких олієдобувних підприємствах, так вирішила облдержадміністрація. Викликане це тим, що останніми роками половина врожаю соняшнику вивозилася за кордон, тож через те, що не було сировини в лютому 1998 р., зупинилися три олієпереробних заводи. Нині управління сільського господарства і продовольства зайняті визначенням закупівель соняшнику в залік погашення боргів господарств за паливно-мастильні матеріали, Пенсійному фонду і за електроенергію. Хлібоприймальні підприємства, які приймають соняшник, усю сировину направляють виключно на переробку олієдобувним підприємствам області, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА. АТ «Пальмірський цукрозавод» та Черкаський цукрорафінадний завод незвично рано розпочали цього року сезон: не традиційно в жовтні, а серед літа, коли солодкі корені в полі не набрали ще й половини ваги. До кінця серпня обидва підприємства відвантажили майже 30 тис. тонн готової продукції. Наразі, водночас із вичерпуванням запасів сировини (кубинської тростини-сирцю) напруга в цехах спадає. Тепер заводчани без ентузіазму чекають основного сезону, сировиною для якого стануть буряки. На кожній тонні імпортної тростини вони мали 90 грн. прибутку, повідомляє кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ. Найстаріша в Запорізькій області залізниця, яка називалася за царських часів Єкатеринінською, скоро відсвяткує своє 100-річчя. Цей ювілей може співпасти з її другим народженням — електрифікацією, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА. Зараз металургійні підприємства Запоріжжя вимушені відправляти свою продукцію на експорт через морський порт Маріуполя, втрачаючи при цьому час і гроші. Між тим Бердянським порт завантажений лише на одну третину. Щоб його використати повною мірою, треба забезпечити рух до Бердянська електропоїздів. Губернатор області Володимир Куратченко провів переговори з міністром транспорту України та начальником Придніпровської залізниці стосовно електрифікації гілки Запоріжжя — Бердянськ. Ідею було схвалено, будівельні роботи розпочнуться наступного року. №176 16.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати