Коротко / Економіка
Харківські авіаконструктори презентували двомісний легкий літак
Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП) презентувало двомісний легкий літак ХАЗ-30, розроблений конструкторським бюро ХДАВП. «ХАЗ-30 — літак, призначений для первинного навчання пілотів аероклубів, льотних училищ військової й цивільної авіації, а також для виконання польотів приватними особами», — повідомив журналістів генеральний директор ХДАВП Анатолій Мялиця у вівторок. За його словами, ХАЗ-30 оснащений австрійським двигуном Rotax-912 ULS з тягнучим трилопатевим повітряним гвинтом. Його максимальна швидкість — 200 км/год., довжина розгону — 100 м, довжина пробігу — 100 м. Максимальна злітна маса літака становить 650 кг, максимальна посадочна маса — 650 кг, максимальна маса спорядженого літака — 565 кг, маса порожнього літака — 395 кг. Літак виконує зліт і посадку на повітряно-посадочній смузі зі штучним і грунтовим покриттям. За словами А.Мялиці, два літаки ХАЗ-30 найближчим часом будуть передані Харківському аероклубу для експлуатаційних льотних випробувань. Планується сертифікація повітряного судна. «Ми робимо головну партію за рахунок власних обігових коштів», — додав А.Мялиця. Він відмовився називати вартість літака, зазначивши лише, що він «недорогий». На ринку літаки подібного класу коштують 40—60 тис дол. Крім того, Мялиця не озвучив портфель замовлень підприємства.
Кабмін пропонує посилити вимоги до якості й безпеки харчових продуктів
Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді посилити вимоги до якості й безпеки харчових продуктів, а також підсилити відповідальність виробника за порушення законодавства про безпеку харчових продуктів. Відповідний урядовий законопроект №10495 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпеки харчових продуктів» зареєстровано у Верховній Раді 21 травня 2012 року. Уряд, зокрема, пропонує зосередити повноваження державного контролю безпеки харчових продуктів у єдиному компетентному органі — Державній ветеринарній і фітосанітарній службі України. Запропоновані урядом зміни уточнюють і деталізують поняття «безпечний» і «небезпечний» продукт, визначають критерії, які використовують для їх оцінки, уточнюють обов’язки щодо впровадження системи НАССР, забезпечення простежуваності на всіх стадіях виробництва й обігу харчових продуктів тощо. Крім цього, законопроект підсилює відповідальність виробника за порушення його обов’язків, визначених у законодавстві про безпеку харчових продуктів. Згідно із законопроектом, зокрема, за обіг небезпечних харчових продуктів, що призвели до легкого тілесного ушкодження потерпілого, передбачається штраф від 225 до 370 неоподатковуваних мінімумів доходів, або громадські роботи на термін від 150 до 240 годин, або виправна робота до одного року. У разі завдання збитків середньої тяжкості передбачені виправні роботи від одного до двох років або обмеження/позбавлення свободи від двох до п’яти років. Дії, що спричиняють смерть, караються позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.
Сумські машинобудівники працюватимуть на Іран
ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» підписало контракт на постачання відцентрових компресорів у рамках розвитку газового родовища «Південний Парс» у Ірані. Відповідно до замовлення іранського холдингу MAPNA, фахівці сумського підприємства спроектують і виготовлять 24 відцентрових компресорних агрегати та окремі вузли компресорів. Як повідомили на підприємстві, цей проект розраховано на наступні три роки. За словами керівника відділу управління продажів ПАТ «Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе» Юрія Прокоф’єва, Південний Парс, розташований у Перській затоці, є найбільшим газовим родовищем у світі. Зараз у його розвиток вкладають величезні інвестиції з метою створення інфраструктури для видобування, транспортування і подальшого експорту природного газу. «Сумське НВО ім. Фрунзе» працює на нафтогазовому ринку Ірану уже багато років. За допомогою підприємства там побудовано компресорні станції «Сарабіа», «Ісфаган», «Хаджіабад», «Хаваран», «Парсіан», «Абшірін», «Сірджан», «Савех» та інші. Останнім часом одним із постійних замовників «НВО ім. Фрунзе» в цій країні є компанія MAPNA, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Випуск газети №:
№87, (2012)Рубрика
Економіка