Коротко / Економіка
Відставання — справа минулого
Всесвітній програмі підтримки місцевої комп’ютерної індустрії Intel виповнилося 10 років. Виступаючи у Києві на прес-конференції, віце-президент корпорації Ананд Чандрасехер оголосив про подальше розширення цієї програми в Україні і країнах СНД. За його словами, до кінця 2005 року вона розповсюдиться на 118 міст СНД, в тому числі на 11 в Україні. У рамках цієї корпоративної ініціативи передбачається проведення в Україні п’яти конференцій, чотирьох «Тижнів цифрових технологій», днів технології Intel у шести містах, днів комп’ютерних технологій у 15 українських вузах, шести заходів для малого і середнього бізнесу. За минуле десятиліття в Україні повністю ліквідоване відставання за часом і темпами освоєння передової комп’ютерної техніки. Нині в програмі Intel беруть участь 1075 українських компаній. Шістнадцять з них отримали статус IPP (Intel Premier Provider). Він присуджується лідерам місцевої комп’ютерної індустрії, здатним постачати на ринок готові рішення.
«Вузькі» місця в енергетиці
Мінпаленерго України проводить переговори з Deutsche Bank про надання кредитних коштів розміром ,5 млрд. для фінансування вітчизняних електроенергетичних проектів. Про це повідомив заступник міністра палива та енергетики України Сергій Титенко. За його словами, більшу частину коштів планується направити на будівництво нових магістральних ліній електропередачі (ЛЕП), це дозволить поліпшити якість і підвищити надійність енергопостачання. С. Титенко нагадав про наявність проблем із видачею потужності на Запорізькій АЕС, передачею електроенергії з Хмельницької та Рівненської АЕС у східні області, з надійністю енергопостачання південно-західних областей і Автономної Республіки Крим. Зі слів С. Титенко, перспективною та такою що вимагає значних інвестицій є також міждержавна ЛЕП Південно-Українська АЕС — Ісакча (Румунія). Одержувачем кредитних коштів може виступити держпідприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Малий бізнес знову в небезпеці
Рада підприємців при Кабміні просить Президента України Віктора Ющенка підписати закон, що дозволяє зменшити податкове навантаження на малий бізнес. Про це вчора повідомив глава Ради, народний депутат України Ксенія Ляпіна. За її словами, противником підписання закону є Мінфін на чолі з його керівником Віктором Пинзеником. З боку міністерства «йде шалений тиск» на Президента, підкреслила вона. «Йде відверта політична спекуляція, оточення Президента підштовхує його до неправильних дій», — відзначила К. Ляпіна. У листі, направленому Президенту Радою підприємців, зазначається, що податкові інспекції на місцях продовжують розсилати підприємцям телеграми з вимогами терміново здати свідоцтва платника єдиного податку й перейти на загальну систему оподаткування. Як відзначив голова Держкомпідприємництва Андрій Дашкевич, Мінфін розробив власний альтернативний проект про спрощену систему оподаткування. Цей законопроект базується на абсолютно інших принципах і фактично знищує «спрощенку».
Депутати схвалили «кредитну історію»
Верховна Рада учора ухвалила закон про бюро кредитних історій, внесений Національним банком. У першому читанні законопроект було прийнято ще в квітні минулого року. Ухвалений закон врегулює створення кредитних бюро, винятковою діяльністю яких буде збір, зберігання і використання інформації, яка є кредитною історією (сукупність інформації про юридичну чи фізичну особу, що стосується виконання кредитного договору, й ідентифікаційні дані такої особи). Згідно із законом, інформація для формування кредитної історії буде надаватися в бюро лише за наявності письмової згоди на це суб’єкта кредитної історії. Сторона кредитного договору має право його не підписувати у разі відмови суб’єкта кредитної історії надати згоду про доступ до його кредитної історії чи на передачу інформації в бюро про кредитний договір.
Нові залізничні «генерали»
Кабінет міністрів призначив начальником Південно-Західної залізниці Юрія Тягнирядно і начальником Одеської залізниці — Віталія Алейника. Іншою постановою уряду попередні керівники ПЗЗ і ОЗ Олексій Кривопішин та Ілля Левицький звільнені з посад. Ю. Тягнирядно, 1961 р.н., до останнього часу — перший заступник начальника Придніпровської залізниці. Закінчив Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту, з 1983 року працює на Одеській залізниці. В. Алейник, 1958 р.н., до останнього часу — начальник Головного управління перевезень «Укрзалізниці», закінчив Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту. З 1976 року — на Одеській залізниці, з 2003 року — в «Укрзалізниці».
На ринку ноутбуків тісно
Один із світових виробників портативних комп’ютерів (ноутбуків) Toshiba має намір збільшити свою частку на українському ринку з нинішніх 11% до 15—17%. Про це повідомив голова департаменту персональних комп’ютерів Toshiba Europe GmbH Ігор Снитко. За його словами, поточного року компанія має намір значно посилити свою маркетингову діяльність в Україні, а також розвивати партнерські канали. За оцінками Toshiba, у 2005 році в Україні буде продано 65—70 тис. ноутбуків. І. Снитко також повідомив, що за підсумками 2004 року, на українському ринку ноутбуків Toshiba посідала третє місце вслід за Samsung і HP, на четвертому знаходилася Asus. У першому кварталі 2005 року ситуація дещо змінилася: Toshiba зберегла 11% ринку, однак змістилася на четверте місце вслід за Samsung, HP і Asus.
Випуск газети №:
№112, (2005)Рубрика
Економіка