Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

30 червня, 00:00

Глазур збиратимуть «по краплях»

Компанія «АВК» планує до кінця 2005 року завершити модернізацію виробництва шоколадних напівфабрикатів (глазур), інвестувавши в цей проект близько $1 млн. «АВК» переводить виробництво шоколадної та кондитерської глазурі на нову технологію — крапельну. За словами в. о. генерального директора компанії Андрія Дикунова, завдяки крапельній технології виробництва глазурі значно поліпшиться якість продукції і спроститься її використання кінцевими споживачами — молокопереробними та кондитерськими підприємствами, хлібокомбінатами. Компанія «АВК» до кінця 2005 року планує в крапельній формі реалізовувати близько 70% усього обсягу продажу, а на деяких сегментах цей показник зросте до 90%. За оцінками фахівців «АВК», місткість українського ринку глазурі у 2005 році становитиме близько $15 млн.

Збитки через скасування пільг для СЕЗ

Завод із виготовлення схемних джгутів (електропроводка для автомобілів) ТОВ «Ядзакі Україна» (Ужгород) розглядає можливість оскарження в суді скасування Україною пільг для спеціальних економічних зон (СЕЗ). Про це повідомив фінансовий директор підприємства Ярема Сірко в Ужгороді. За його словами, у разі звернення до суду підприємство вимагатиме відшкодування EUR30 млн., інвестованих у створення заводу. «Таке рішення може бути прийняте, оскільки інвестиції в нинішніх умовах не повернуться», — пояснив гендиректор. Я. Сірко повідомив, що зараз підприємство працює збитково і у вересні може зупинитися через відсутність коштів. «Цього року ми реалізовуємо продукцію максимум на EUR25 млн. замість запланованих EUR50 млн. Через скасування пільг щодо СЕЗ лінію для випуску електроджгутів для компанії «Пежо» було в терміновому порядку вивезено до Словаччини», — сказав фіндиректор.

Інтерес до страхового бізнесу

Акціонерна страхова компанія «АСКА» (Донецьк) веде переговори з міжнародними інвесторами провідних європейських країн про можливості їхнього входження як акціонерів компанії. Про це повідомив її президент Олександр Сосіс. Президент компанії вважає, що значний інтерес іноземних інвесторів до «АСКА» викликаний її перебуванням у трійці лідерів страхового ринку України. Аналогічні пропозиції іноземних інвесторів розглядає й багатофункціональна корпорація «Страхова група «Гарант» (Київ). За словами президента СГ «Гарант» Юрія Лахна, йдеться про великих інвесторів із Німеччини, Великої Британії, Австрії, Ізраїлю. Питання про входження іноземних інвесторів до складу акціонерів СГ важливе тим, що для компанії необхідний притік інвестицій. Має значення також і марка відомого інвестора.

Скляна пляшка повертається

Миргородський завод мінеральних вод випустив першу партію мінеральної води в скляній тарі об’ємами 0,33 и 0,7 літра — повідомляє офіційний сайт підприємства (http: www.ids.ua). Нова упаковка «Миргородської» виконана із легкого, елітного, екологічно чистого скла, оптимального для збереження всіх природних властивостей мінеральної води. Вишуканий дизайн пляшки у поєднанні з димчасто-блакитним кольором скла підкреслює преміальність продукту. «Миргородська» в скляній тарі з’явиться насамперед у тих каналах збуту, котрим традиційна ПЕТ-упаковка не підходить за статусом: в системі horeca (готелі, ресторани, кафе), «золотій» роздрібній торгівлі (супермаркетах і магазинах, які торгують переважно продукцією преміум-класу).

Американці в Криму — не на відпочинку

Керівництво «Чорноморнафтогазу» веде переговори з віце-президентом нафтогазодобувної компанії Samson International (США) Майклом С. Коффілдом про можливу співпрацю. Як повідомили «Дню» у прес-службі ДАО «Чорноморнафтогаз», американці вивчають можливість вкладення інвестицій в освоєння родовищ вуглеводнів на морському шельфі в українському секторі в Криму. У разі підписання протоколу про конфіденційність, уже в липні 2005 року ці контакти можуть бути продовжені. За даними прес-служби, Samson International займається видобутком вуглеводнів на морському шельфі, зокрема, в Мексиканській затоці, а також на суші. Крім того, компанія шукає нові міжнародні проекти з видобутку вуглеводнів у Латинській Америці, Азії, Європі та в країнах СНД. За даними кримчан, щорічно компанія інвестує в нафтогазовидобуток у США і за кордоном близько $700 млн. «Чорноморнафтогаз» спеціалізується на видобутку природного газу, газового конденсату та нафти в Азово-Чорноморському басейні, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати