Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

07 червня, 00:00

Приріст абонентів триває

Оператор мобільного зв’язку ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (UМС) у травні збільшив чисельність абонентів на 7,25% — до 8,928 млн. осіб. Протягом січня — квітня приріст абонентів UМС становив близько 3% щомісяця. Таким чином, кількість абонентів UМС із початку року збільшилася на 20,65%, а порівняно з аналогічним періодом 2004 року — вдвічі. Більша частина абонентів UМС користується послугами передоплаченого зв’язку (7,825 млн. осіб), у тому числі 3,9 млн. — абоненти тарифних пакетів «Джинсів». UМС при підрахунку контрактних абонентів враховує номери, що мають позитивний баланс на рахунку або негативний баланс, що не перевищує 61 день.

Переговори з профспілками

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) узгодила попередню угоду з профспілками працівників металургійного заводу Huta Czestochowa (Польща) в рамках проведення ексклюзивних переговорів про придбання підприємства. Про це повідомив керівник переговорного комітету профспілок Анджей Гвязда у Варшаві. За його словами, сторони підписали попередню угоду з соціального пакета, згідно з якою ІСД зобов’язується зберегти робочі місця на підприємстві протягом 10 років. Крім того, українська компанія погодилася збільшити зарплату працівникам заводу на 350 злотих, виплачувати одноразовий приватизаційний бонус у розмірі 16 злотих за кожен місяць, відпрацьований до приватизації кожним працівником. Передбачається також додаткова виплата святкових преміальних кожному працівнику в розмірі близько 200 злотих на рік. А. Гвязда також повідомив, що попередньо парафований документ буде переданий юристам, після чого профспілкові організації зберуться ще раз для його обговорення та прийняття.

Голландські придбання

Антимонопольний комітет України дозволив компанії Lauffer B.V. (Нідерланди) придбати частки в статутних фондах ТОВ «Велико- Анадольське ХПП» і ТОВ «Азовська продовольча компанія» (обидва — Донецьк). Це придбання забезпечить Lauffer B.V. перевищення 50% голосів у вищих органах управління цих компаній. Азовська продовольча компанія діє на ринку купівлі-продажу сільгосппродукції та продуктів переробки, виконує будівельні, монтажні, ремонтні роботи, а також надає послуги для населення й підприємств. Велико-Анадольське ХПП спеціалізується на первинній обробці та збереженні зерна й насіння соняшника.

Порядок у власності на землю

У Житомирській області розпочалось втілення пілотного проекту з первинної реєстрації прав на земельні ділянки та інші об’єкти нерухомої власності, що впроваджується в рамках Проекту підтримки приватизації землі в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У Коростені підписано дві рамкові угоди про співпрацю в реалізації цього проекту. Він передбачає надання допомоги Коростенській райдержадміністрації, Кожухівській сільраді та Коростенській міськраді у виготовленні та видачі правовстановлюючих документів особам, які мають право на безоплатну приватизацію земельних ділянок. Як підкреслив керівник проекту Алан Слайфер, ці послуги для людей будуть абсолютно безкоштовними. Головна мета — сприяння розвитку прозорого ринку землі та нерухомості, який, із його слів, у розвинених країнах складає до половини ВВП. У сільського голови Кожухівки свої резони, якими він поділився з «Днем»: пенсіонерам, які складають переважну більшість села, явно не по кишені викласти за розробку і видачу таких документів по 700—900 грн., а тому американська допомога явно своєчасна. Юридичний консультант проекту Володимир Носик між іншим відмітив, що процес реєстрації прав на земельні наділи може прислужитися перевірці законності набутих прав в сумнівних випадках. На що кореспонднт «Дня» зауважив, що, як і у випадку зі спробами реприватизації промислових об’єктів, подібні процеси мають бути обмежені як найбільш значимими територіями і ділянками, так і у часі. Інакше приватизація землі в Україні перетвориться на перманентний процес, кінця якому не побачать і наші нащадки, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Екс-віце-прем’єр очолив меткомбінат

Зібрання акціонерів ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» (ДМК, Дніпропетровська обл.) обрало генеральним директором підприємства колишнього першого віце-прем’єра України Олега Дубину. ДМК у 2005 році збільшить чистий прибуток на 25% порівняно з 2004 роком — до 83,6 млн. грн. Такі показники запланували збори акціонерів ВАТ. Акціонери також вирішили дивіденди за 2004 рік не виплачувати, а прибуток у розмірі 62,9 млн. грн. розподілити так: 3,1 млн. грн., або 5%, спрямувати на формування резервного фонду, решту (59,8 млн. грн.) — на погашення боргів минулих років, які на 1 січня 2004 року сягали 201,8 млн. грн. На комбінаті планують прибуток за 2005 рік також спрямувати на погашення боргів, які на 1 січня 2005 року становили 138,8 млн. грн.

«Юридичний подарунок» суду

Адвокат Індустріального металургійного союзу (ІМС) Сергій Власенко прокоментував останнє судове рішення щодо «Криворіжсталі»: «Порушення, допущені під час прийняття рішення Господарського суду, настільки очевидні, настільки безпідставні, що нескасування цього рішення свідчить про те, що у нас з’являються дуже серйозні шанси під час оскарження цього рішення у Вищому Господарському суді та під час розгляду цих справ у міжнародних судових інститутах, зокрема, в Європейському суді з прав людини». Адвокат назвав рішення суду «юридичним подарунком», адже, за його словами, у суду «була юридична процедура: скасувати рішення суду першої інстанції і визнати очевидні факти порушень, а за результатами розгляду вони могли ухвалити аналогічне рішення, і це було б нормальним юридичним шляхом. Але суд сказав: «Ні, у першій інстанції було все законно». Нагадаємо: у четвер Апеляційний господарський суд відмовився скасувати рішення Господарського суду міста Києва про незаконність приватизації ВАТ «Криворіжсталь». Крім того, він наклав арешт на цілісний майновий комплекс ВАТ «Криворіжсталь» і заборонив комбінату укладати договори, розпоряджатися майном, основними коштами підприємства. Також суд наклав арешт на акції комбінату, які належать концерну «ІМС», повiдомляє Тетяна СЕМЕНОВА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати