Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

30 березня, 00:00

Спочатку — енергетична стратегія

Уряд повинен затвердити основні напрямки енергетичної стратегії України до 2030 року до того, як НАК «Нафтогаз України» почне використання кредитної лінії Deutsche Bank у розмірі EUR2 млрд. Так вважає заступник голови Української народної партії, глава парламентського підкомітету з питань газової промисловості Олександр Гудима. Він виступає категорично проти використання українських кредитних коштів на продовження нафтопроводу Одеса — Броди до польського Плоцька, до чого закликають деякі члени уряду. На думку О. Гудими, ділянку Броди — Плоцьк повинні споруджувати європейські компанії та фінансові інститути — майбутні споживачі каспійської нафти і компанії-власники нафти, а Україна повинна забезпечити вигідні економічні умови транспортування каспійської нафти з Одеси до країн Європи.

Німецькі інвестори на Галичині

Бюро Делегата німецької економіки в Україні відкрило у Львові своє регіональне представництво. Його працівники надаватимуть практичну допомогу суб’єктам підприємницької діяльності Західної України, включаючи Волинь. Ці послуги бюро надаватиме безкоштовно. Крім цього, бюро займатиметься й візами — прийматиме документи від українських підприємців, які мають запрошення німецьких бізнесменів. Як підкреслила на офіційному відкритті представництва пані Карін Раух, ця подія обумовлена загальною інвестиційною привабливістю регіону, його вигідним географічним розташуванням, близькістю до кордонів ЄС, високим науковим потенціалом та кваліфікованою робочою силою. На її думку, на Львівщині зараз відбувається справжній інвестиційний бум. Це підтвердило відкриття у місті ще однієї інституції — регіонального представництва «Західне» ДП «Сіменс Україна». «Маємо більше ніж 80 українських фірм- партнерів, які адаптують наші продукти і рішення до конкретних потреб українських підприємств, — сказав генеральний директор «Сіменс Україна» Мартін Грунерт. — Нами вже була реалізована велика кількість успішних проектів у регіоні і, зміцнюючи тут свою присутність, ми сподіваємось на подальшу активізацію взаємовигідного співробітництва», повідомляє Ірина ЄГОРОВА , Львів.

Рік буде врожайним

Чи буде Луганщина з хлібом? «Так!» — вважає начальник Головного управління сільського господарства та продовольства облдерж адміністрації Юрій Махортов. За його словами, в цьому році є всі сприятливі фактори для високого врожаю. Завдяки гарним погодним умовам 94% посівів озимих культур перезимували нормально. «Такого чудового озимого клину, як цієї весни, не було протягом останніх 30 років», — заявив Махортов. Начальник відділу фінансово-кредитного забезпечення, інвестицій та розвитку інфраструктури ринку продовольства цього ж управління Анатолій Кузнецов запевняє, що зриву посівної через несвоєчасне отримання селянами кредитів та державних компенсацій не буде. На 2005 рік уже подано заявок на 97 млн. кредитів, з яких 31,5 млн. кредитів уже отримано. На сьогодні вітчизняні банки кредитують селян під 21%, за винятком Індекс-банку та Промінвестбанку, які знизили кредитні ставки до 17%. За словами Кузнецова, це значний прогрес, бо кілька років тому кредити видавалися під 50 і більше процентів річних. Про успіхи галузі свідчить ще й те, що три роки тому селяни боялися брати кредити, навіть найуспішніші не брали більше ста тисяч. Тепер селяни позичають у держави 500 тисяч, а то й мільйон гривень. За словами Кузнецова, луганчани повертають кредити більш акуратно, ніж в середньому по Україні — 96% при середньоукраїнському показнику 92%, повідомляє Олена ТКАЧЕНКО , Луганськ.

Херсонська марка

ЗАТ «Чумак» (Каховка, Херсонська обл.) — один із найбільших в Україні виробників кетчупу, соняшникової олії та консервації, — в 2004 році збільшило випуск фасованої соняшникової олії на 25,2% порівняно з 2003 роком — до 49,922 тис. тонн. Крім того, минулого року «Чумак» збільшив випуск майонезу на 88,4% — до 3,089 тис. тонн. Як повідомлялося, в 2003 році компанія збільшила випуск фасованої соняшникової олії на 14% порівняно з 2002 роком — до 39,867 тис. тонн.

Контракт виконується

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство надало черговий літак Ан-140-100 азербайджанській компанії Azerbaijan Hava Yollari, що входить до структури державного концерну «АЗАЛ». Як повідомив учора генеральний директор підприємства Павло Науменко, це уже другий авіалайнер, відправлений до Азербайджану за контрактом, підписаним минулого року. Усього в рамках контракту нададуть чотири літаки Ан-140-100. При цьому керівник підприємства відзначив, що наступний літак у рамках цього замовлення буде обладнано салонами «бізнес-клас» та «економ-клас».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати