Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Зарплату підвищать у березні
ВАТ «Павлоградвугілля» з 1 березня почне розраховувати тарифні ставки й оклади персоналу, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати 237 грн. Заробітна плата працівникам підприємства нараховувалася виходячи з мінімального розміру 205 грн. з 1 вересня 2004 року. При цьому середня заробітна плата робітника очисного вибою зросла з 1552,3 грн. у червні до 1796 у грудні 2004 року. Перехід до розрахунку тарифних ставок і окладів, виходячи з мінімальної заробітної плати в розмірі 237 грн., приведе до збільшення місячного фонду зарплати на 20 млн. грн. З приходом на підприємство нового власника (ВАТ «Авдєєвський коксохімічний завод») сума компенсації за газ і електроенергію зросла з 374 грн. до 748,59 грн. на рік на людину. Ця компенсація виплачується як працюючому персоналу, так і пенсіонерам підприємства.
Прогнози на 2008 рік
Автомобільна група «Богдан» планує з 2008 року щорічно виробляти щонайменше 53 тис. легковиків, 7 тис. вантажівок і 4 тис. автобусів. Минулого року було випущено близько 22 тис. легковиків, 0,8 тис. вантажівок і 1,2 тис. автобусів. За словами голови наглядової ради ВАТ «Луцький автомобільний завод» Володимира Гунчика, нині потужності групи зі складання становлять 45 тис. легковиків, до 5 тис. автобусів і 1,7 тис. автобусів. 2005 року група збільшила обсяг виробництва майже вдвічі — до 600 млн. грн. В. Гунчик прогнозує, що 2008 року загалом в Україні ринок продажу нових легковиків досягне 272 тис., вантажівок — 30 тис., автобусів — 8,6 тис. За його словами, нині частка групи на ринках становить: легковиків — 10,5%, вантажівок — близько 10%, автобусів — близько 33%.
Найдохідніший — мобільний зв’язок
Сумарний дохiд українських операторів від надання послуг мобільного зв’язку в 2004 році становив 9,5 млрд. грн., уперше перевищивши сумарні доходи від надання послуг стаціонарного зв’язку. Про це повідомив Державний комітет статистики. Доходи операторів від надання міського та сільського телефонного зв’язку становили 2,8 млрд. грн., що на 3,5% більше, ніж у 2003 році, від надання послуг міжнародного і міжміського телефонного зв’язку — 6,03 млрд. грн. (ріст на 30%). У той же час доходи мобільних операторів виросли у 2,5 разу. Сумарний дохiд операторів від надання послуг зв’язку склав за підсумками 2004 року 21,1 млрд. грн. (ріст на 60%). На частку послуг мобільного зв’язку припадає 45% доходів галузі, телефонного міжнародного і міжміського зв’язку — 28,5%, міського і сільського телефонного зв’язку — 13,2%, комп’ютерної мережi — 4,4%, поштового 4,5%, інших — 4,6%.
Пропонуються нові акцизні марки
ДПАУ звернулася до Кабінету Міністрів iз пропозицією впровадити акцизні марки нового зразка для вироблюваної в країні алкогольної продукції. Передбачається, що нові марки буде введено з 1 липня 2005 року після проведення інвентаризації невикористаних акцизних марок діючого зразка з подальшим їх знищенням.ДПАУ запропонувала наносити на нові акцизні марки додаткові реквізити для виноробної продукції — за її видами («вино сухе», «вино марочне», «вино напівсухе і напвсолодке» та інш.), а для лікеро-горілчаної продукції — відповідно до вмісту спирту. Крім того, до переліку документів, що подають вітчизняні виробники для отримання акцизних марок, запропоновано внести довідку про сплату акцизного збору або довідку про взяття на облік податкових авальованих банком векселів, а також платіжний документ з поміткою банку.
Десять фондів для портфельних інвестицій
У фінансових центрах Західної Європи та США почалося формування 10—12 комерційних фондів з метою вкладення портфельних інвестицій в українську економіку, внаслідок чого вже у другій половині 2005 року очікується надходження додаткових інвестицій на суму близько $1 млрд. Про це заявив екс-міністр фінансів України, голова наглядової ради Укрсоцбанку (Київ) і член Ради НБУ Ігор Юшко в інтерв’ю програмі «Ділові факти» на телеканалі ICTV. За його словами, нинішні позитивні сигнали Заходу надзвичайно важливі для іноземних приватних інвесторів, оскільки вони свідчать про політичну стабільність в Україні, а також про привабливість для зовнішніх капіталовкладень. Однак Юшко застеріг від ейфорії з цього приводу, оскільки українська економіка недостатньо розігріта і не готова прийняти набагато більші, ніж раніше, обсяги інвестицій. У зв’язку з цим Юшко відзначив, що позитивним чинником у такій ситуації буде навіть подвоєння суми іноземних інвестицій протягом року.
Випуск газети №:
№16, (2005)Рубрика
Економіка