Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 січня, 00:00

Знижка для грошових переказів у «зону цунамі»

Міжнародна система термінових грошових переказів Western Union на період до 10 лютого знизила до $7 тарифи на грошові перекази з України до Індонезії, Малайзії, Таїланду, Мальдів, Шрі- Ланки, а також до штатів Індії, зокрема, Таміл Наду, Андхру Прадеш, Кералу, Андаманські та Нікобарські острови та Пондішеррі, які постраждали від цунамі. Як повідомили агентству Інтерфакс- Україна в представництві Western Union в Україні, донині тарифи з України до цього регіону на грошові перекази в розмірі до $100 становили $15. Прямими агентами Western Union в Україні є банки «Аваль», Українська фінансова група, «Фінанси та Кредит», ПриватБанк, Правекс-Банк, Укрсоцбанк, Трансбанк, а також понад 140 субагентів.

Реалізація сільгосптехніки зросла на 20,5%

Українські підприємства сільгоспмашинобудування в 2004 році реалізували техніку на суму 1,87 млрд. грн., що на 20,5% більше порівняно з 2003 роком, повідомило Мінпромполітіки. Реалізовані 5267 тракторів, 436 зернозбиральних комбайнів, 9486 знарядь для обробки грунту, 9758 сівалок, 283 кормозбиральні машини, 1099 машин для внесення добрив, 622 машини для захисту рослин. Заводи також поставили запчастин для ремонту парку техніки на 281,5 млн. грн. і виконали ремонтні роботи на 147,6 млн. грн. Усього минулого року підприємства галузі виробили товарної продукції, виконали ремонтні роботи та надали послуги виробничого характеру на суму 1,97 млрд. грн. — на 21,4% більше, ніж у 2003 році. Базовими підприємствами з виробництва тракторів різних класів є Харківський тракторний завод і ПО «Південний машинобудівний завод» (Дніпропетровськ), із випуску зернозбиральних комбайнів — ВАТ «Херсонські комбайни» та ДП «Завод ім. Малишева» (Харків).

Три компанії при одному банку

Банк «АЖІО» (Київ) збирається в 2005 році створити лізингову компанію, компанію з страхування життя та компанію з управління активами. Про це повідомив агентство Інтерфакс-Україна голова правління банку Станіслав Аржевітін. З його слів, банк готовий розглянути можливість купівлі невеликої страхової компанії для створення на її основі власної СК. Планується, що портфель лізингової компанії, створеної з участю банку, вже цього року досягне 50— 100 млн. грн. Аржевітін також повідомив, що банк «АЖІО» має намір цього року реалізувати низку кредитних і лізингових проектів для Київського муніципалітету, спрямованих на розвиток інфраструктури столиці. Як уже повідомлялося, в січні 2005 року литовський Vilniaus Bankas (входить до складу міжнародної банківської групи SEB) придбав 95,02% акцій банку «АЖІО».

Дворічнi облiгацiї

Компанія «Укртехнофос» (Рівне), один iз провідних українських виробників мінеральних добрив, у квітні 2005 року планує розпочати розміщення дворічних облігацій на суму 5 млн. грн. Про це повідомила інвестиційна компанії «Оптима-Інвест» (Львів), яка виступить організатором позики. Облігації випускатимуться в бездокументній формі номіналом 1 тис. грн. з квартальним купоном. Номінальну прибутковість паперів на перший-четвертий купонні періоди встановлено на рівні 18% річних, але не нижче 12% річних у доларах США. Умови емісії передбачають річну оферту. «Укртехнофос» працює на території всіх областей західної, північної та центральної частин України і має дві філії — у Києві та Вінниці.

Потреба у зовнішніх позиках

ВАТ «Концерн «Стирол» (Горлівка Донецької обл.) планує у 2005 році здійснити дебютний випуск єврооблігацій на суму не менше $100 млн., лід-менеджером випуску виступить ING Bank. Про це повідомив директор з питань фінансів компанії Олександр Салов. За його словами, випуск єврооблігацій планується здійснити не раніше другого кварталу. Фіндиректор «Стиролу» також повідомив, що за попередніми даними обіг концерну минулого року становив $450 млн., чистий прибуток — близько $80 млн. У 2005 році компанія планує наростити обіг до $550 млн., зберігши чистий прибуток на рівні, не нижчому від минулорічного. ВАТ «Запоріжсталь» також планує наприкінці квітня 2005 року випустити єврооблігації на суму $300 млн. для фінансування будівництва конвертерного цеху продуктивністю 2 млн. тонн сталі на рік, що становить 45—47% загального виробництва сталі на підприємстві. За словами фіндиректора ВАТ Олександра Рабцуна, можлива прибутковість облігацій «коливається в межах 10% річних». Для випуску позики планується залучити Deutsсhe Bank та JP Morgan, а його розміщення передбачається на ринках Південно-Східної Азії, Європи та США.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати