Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 січня, 00:00

Банк став литовським

Литовський Vilniausbankas (входить до складу міжнародної банківської групи SEB) завершив придбання українського банку «Ажіо». Vilniausbankas сплатив купівлю в акціонерів «Ажіо» 95,02% акцій цього банку і в цей час продовжує переговори з ЄБРР про спільні інвестиції в український банк. Обсяг інвестицій Vilniausbankas у розвиток банку «Ажіо» оцінюється більше ніж у 80 млн. литів. Литовський банк планує запропонувати на українському ринку послуги групи SEB: лізинг, управління інвестиціями, страхування життя. У 2004 році SEB досяг домовленості про придбання українського банку «Ажіо» за 200 млн. шведських крон ($27,5 млн.). Антимонопольний комітет України дав згоду на придбання банку «Ажіо» литовським VilniausBankas.

Пропускна спроможність дедалі вища

ТОВ «Голден телеком» (Київ) збільшив місткість своїх зовнішніх каналів передачі даних у 3,6 разу — до 148 Мбіт на секунду. «Голден телеком» надає в Україні послуги передачі даних на базі власної телекомунікаційної мережі, що охоплює всі обласні центри України. У Києві, Львові, Дніпропетровську, Одесі, Запоріжжі та Миколаєві компанія надає послуги доступу до мережі інтернет під торговою маркою «Світ Онлайн».

Текстильники отримують інвестиції

Підприємства текстильної промисловості України в 2004 році, за попередніми даними, випустили понад 100 млн. кв. метрів готових тканин, що на 44% перевищує аналогічний показник 2003 року. Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна джерело в Мінпромполітики, загалом приріст промислового виробництва в галузі минулого року становив 13,6%. На думку джерела, цьому сприяло, зокрема, залучення інвестицій на технічне переобладнання й модернізацію виробництва. Останнім часом на текстильні підприємства прийшли ефективні власники, що стимулювало залучення інвестиційних коштів. Зокрема, на технічне переобладнання виробництва підприємств «Текстерно» (Тернопіль), «ТК- Донбасу», «Волинський шовковий комбінат» (Луцьк), «Трембіта» (Чернівці), «Володарка» (Вінниця) в 2004 році витрачено 30 млн. грн. та понад $23 млн.

До «торговельних мереж» потрапило $250 млн.

Обіг торгових мереж корпорації FozzyGroup у 2004 році збільшився порівняно з 2003 роком на 38,9% — до $250 млн. У грудні 2004 року корпорація відкрила три магазини в Криму, зокрема універсам «Сільпо» площею 800 кв. метрів у Севастополі, а також два дискаунтери «Фора» в Ялті та Судаку площею 400 і 300 кв. метрів відповідно. У грудні були відкриті два дискаунтери «Фора» площею 300 кв. метрів у Києві. До корпорації FozzyGroup входять 53 універсами «Сільпо», 18 дискаунтерів «Фора», вісім аптек «Будь здоровий», два оптові гіпермаркети «Фоззі», 22 гастрономи «Дніпрянка».

Названо нового аудитора

Міжнародна аудиторська компанії Ernst&Young проведе аудит фінансової звітності НАК «Нафтогаз України» за 2004 рік. Ernst&Young визнана переможницею закритого тендера з визначення аудитора, який повинен виконати перевірку фінансової звітності НАКу за 2004 рік за міжнародними стандартами. У тендері брали участь також компанії, що пройшли попередній кваліфікаційний відбір, — Deloitte&Touche, KPMG та PriceWaterhouseCoopers. Минулого року ТОВ «БДО Баланс-Аудит» (Україна) для випуску НАКом євробондів провело аудит фінансової звітності компанії. Згідно зі світовими стандартами, «Нафтогаз України» повинен змінити аудитора та залучити іншого для підтвердження фінансової звітності в період обігу цінних паперів.

«Бездротовість» як стиль життя

Учора корпорація Intel презентувала в Києві новітню мобільну платформу, що базується на технології Intel Centrino для ноутбуків, яка відкриває нові можливості для продуктивної праці й повноцінного відпочинку. По суті, мобільний персональний комп’ютер (ПК) стає багатофункціональним центром для бізнесу, творчості та розваг. «Зараз уже можна говорити про «бездротовий» стиль життя», — зазначив голова представництва компанії в Україні Володимир Шаров. До речі, дві українські компанії вже оновили лінійку ноутбуків, доповнивши її новою платформою Intel. Одночасно з українською столицею презентації відбувалися в Москві, Санкт-Петербурзі та Баку. В Україні обсяги продажу мобільних ПК поки виглядають досить скромно. За даними компанії IDC, частка продажу ноутбуків до обсягу всього ринку ПК у другому кварталі 2004 року становила 9,4%. Однак темпи зростання продажу висувають український ринок мобільних ПК в лідери за розвитком у Східній Європі: за той же період обсяг продажу ноутбуків збільшився порівняно з аналогічним періодом 2003 року на 97,7%.

Заборона на ввезення автобусів знову чинна

Уряд України скасував своє розпорядження від 31 грудня 2004 року, яким дозволялося митне оформлення та реєстрація 350 автобусів марок Volvo, Mercedes-Benz, MAN, Scania та DAF, випущених не раніше 1990 року, які ввозить у країну компанія Womy Ukraine (Харків). Це закріплено розпорядженням Кабінету Міністрів від 17 січня 2005 року. Як повідомлялося, спільне україно-голландське підприємство Womy Ukraine 20 лютого минулого року підписало контракт із голландською Womy Equipment Supply B.V. на поставку цих автобусів. Автобуси передбачається експлуатувати насамперед на міських і приміських маршрутах, зокрема в Харкові й області. Згідно з законодавством, до України заборонено ввезення автобусів і вантажівок, виготовлених понад п’ять років тому (раніше — вісім). Проте у випадках, не передбачених правилами ввезення транспортних засобів, техніка може бути ввезена за рішенням уряду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати