Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Питання про емісію вирішать перед Новим роком
ВАТ «Акціонерна страхова компанія «Скарбниця» (Львів) планує збільшити статутний фонд на 31,2% — до 9 млн. грн. шляхом проведення додаткової емісії акцій номіналом 0,05 грн. на суму 2,178 млн. грн. Це питання розглядатимуть на зборах акціонерів 29 грудня. АСК «Скарбниця» працює на страховому ринку України з 1991 року, має 29 філіалів майже по всій території країни. Компанія є членом Ліги страхових організацій України, Моторного (Транспортного) страхового бюро. За даними ДКЦПФР, за станом на 15 липня 2004 року 24,89% акцій АСК «Скарбниця» належать СП «Галка Лтд.» (Львів), 18,09% — ТОВ «Брокерська контора «Сток-Трейд» (Івано-Франківськ).
До кінця року буде м’ясний достаток
ЗАТ «Комплекс «Агромарс» (торгова марка «Гаврилівські курчата», Київська обл.) планує в 2004 році збільшити виробництво м’яса бройлерів на 57,1% порівняно з 2003 роком — до 55 тис. тонн. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив генеральний директор ЗАТ Михайло Горобець. Із його слів, до кінця 2004 року компанія планує ввести в експлуатацію чотири нові виробничі майданчики із вирощування бройлерів. Продуктивність кожної птахоферми становитиме 750 тис. голів птиці одночасного майданчика. Крім того, компанія має намір збільшити кількість племінних ферм. У 2005 році «Агромарс» планує за рахунок введення нових потужностей збільшити виробництво м’яса бройлерів до 100 тис. тонн на рік. На майбутній рік також запланований випуск напівфабрикатів і готової м’ясної продукції. «Плануємо виробляти курячі сосиски, ковбаси, паштети. Це буде недорога продукція з нашої сировини», — сказав М. Горобець.
Автобуси з Євро-3 потрібні всім
Московське представництво промислово-інвестиційного холдингу «Богдан» у жовтні реалізовувало трьом місцевим автоперевізникам й одному корпоративному клієнту 20 автобусів А-092 з двигунами Євро-3. Усі автобуси придбані за лізинговою схемою. Зі слів голови московського представництва «Богдана» Олександра Костенка, холдинг планує в 2005 році продати на російський ринок 500 машин під маркою Isuzu. Зі збільшенням обсягу продажу компанія має намір розширити свою дилерську мережу в Росії та відкрити центри в Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Липецьку та Брянську. Зі слів президента холдингу «Богдан» Олега Свинарчука, в 2005 році компанія планує значно збільшити експортну складову в структурі продажу за рахунок ринків Росії, Казахстану, Вірменії й інших країн СНД.
Дозвіл на оренду ТЕЦ
Антимонопольний комітет України видав дозвіл ТОВ «Сумигаззбут» на оренду цілісного майнового комплексу Сумської теплоелектроцентралі (ТЕЦ). Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в «Сумигаззбут», Сумська міськрада ще в грудні минулого року ухвалила рішення про передачу Сумській ТЕЦ в оренду ТОВ, але договір оренди на період до 49 років було укладено лише на початку вересня. Згідно з експертними оцінками, вартість станції на момент передачі її в оренду становила близько 11 млн. грн. «Сумигаззбут» вже звернулася в НКРЕ для отримання ліцензії на виробництво електроенергії та її поставку за нерегульованим тарифом. Підприємство також звернулося до Ради оптового ринку електроенергії з проханням прийняти його в члени ринку. «Сумигаззбут» постачає Сумській ТЕЦ природний газ, який вони купують у підприємств, що не входять до структури НАК «Нафтогаз України».
Коржівська ГЕС — не Дніпрогес
У вівторок виведено на проектну потужність Коржівську ГЕС. Із пуском цієї станції у далеких 50–х минулого століття було електрифіковано Коржівку та довколишні села Старокостянтинівського району на Хмельниччині. «Однак у 70–х роках річку Случ, на якій побудовано гідроелектростанцію, як кажуть у народі, розпрягли», — повідомив «Дню» заступник голови Старокостянтинівської райдержадміністрації Олександр Лактіонов. Від отієї ГЕС залишилася тільки гребля. «Новий власник у особі асоціації «Новосвіт» вклав 1,5 млн. грн. і планує повернути свої гроші через сім років. Дав селу чотири робочі місця й надії на певні грошові відрахування до місцевого бюджету», — сказав Лактіонов. Він сподівається, що «Новосвіт» поверне до життя ще й гідроелектростанції у Губені й Самчиках цього ж таки району. Мовляв, настала пора забезпечувати екологічне виробництво «дармового» енергоресурсу. Одначе це — лише початок роботи з відродження «забутих» гідроелектростанцій у Хмельницькій області, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Випуск газети №:
№210, (2004)Рубрика
Економіка